Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu ŠKODA způsobená zaměstnavateli od Arien - Re: ŠKODA způsobená zaměstnavateli Ona to má každá pojišťovna...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 11. 2013 15:09

    Arien (neregistrovaný)

    Re: ŠKODA způsobená zaměstnavateli
    Ona to má každá pojišťovna jinak.
    Já to zaměstnancům píšu tak:

    Zápis škodní komise
    zhruba takto - kde konstatujeme že toho dne zaměstnanec (iniciály) během své práce způsobil zaměstnavateli škodu ve výši ... tím že ... (popis co se stalo - chybou, nepozorností apod.)
    a že tuto škodu dáváme zaměstnanci k úhradě.

    Pozor na formulaci toho jak se to stalo, musí to být prostě neúmyslně "z blbosti". Zaměstnanec pak bude psát pojišťovně ještě své vyjádření, tak to musí být stejné. Jak to začne nějak "obkecávat" tak si můžou najít záminku jak neplnit, takže co nejjednodušeji.

    Předpis na úhradu škody
    Dne .. jste způsobil škodu ve výši .... na čem... apod.
    Částku uhraďte na účet ... do dne ....

    Dá se to udělat i jako dohoda o úhradě škody, pak to podepíší obě strany. Já to dělám když je škoda vyšší nebo nebylo jistý zda to projde z pojistky, jinak dělám jen ten předpis.

    Pak ještě stejně si pojišťovna něco vyžádá, asi fakturu za opravu,prostě jak se došlo k té výši škody.
    Zaměstnanec má nějakou spoluúčast, takže tu musí zaplatit už sám.

  • 22. 11. 2013 6:31

    js (neregistrovaný)

    Re: ŠKODA způsobená zaměstnavateli
    Moc děkuji za podrobný popis, pojišťovna si vyžádala 9 dokumnetů co vše potřebují, tak to dávám dohromady. Chtějí právě i fakturu za opravu s rozpisem práce a materiálu, ale to ještě nemáme, takže asni nevím částku kterou mám po zaměstnanci chtít - nychystala jsem si proto dohodu a pak vše doplním.
    Přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).