Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jak byste řešili,prosim?par.49 od all - Re: Jak byste řešili,prosim?par.49 já bych psala "áčka" se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 2. 2014 11:57

    all (neregistrovaný) 46.227.168.---

    Re: Jak byste řešili,prosim?par.49
    já bych psala "áčka" se vším z toho vyplývajícím. A zákoník práce porušuje ona. Pokud jste s dohodou nesouhlasili, tak nevím jak to měla formulováno, ale zřejmě tam zmínka o tom, že když nevyhovíte, abyste toto brali jako výpověď nebyla, takže v podstatě ona ani tu výpověď ještě NEDALA. Nebo je to jinak ?
    V každém případě prac. poměr neskončil a vy žádný zápočťák rozhodně nevydávejte.

  • 10. 2. 2014 12:16

    Li16 (neregistrovaný) 77.48.195.---

    Re: Jak byste řešili,prosim?par.49
    Nejprve napsala jen, že žádá o Rozvázání PP dohodu ke dni 04.02., na to jsem jí odpověděla, že v pracovní smlouvě uzavřené toho a toho dne je v bodě 9 sjednaná VP 2 měsíce a že bude PP ukončen k tomuto datu, pod to mi napsala, že ale žádala o rozvázání PP k 04.02. a proto, že s ukončením k 31.03. nesouhlasí. Pak mi přišel ten dopis, že od 31.03. nebude mít možnost sehnat nové zaměstnání a kvůli nám bude vedená na UP, což je v rozporu s dobrým mravy, že dostala nabídku k 06.02. a ona pracovat chce a tak i potřebuje nastoupit a že z důvodu zaměstnání u jiné firmy trvá na ukončení PP k 04.02. - mi napsala 03.02.Na to jsem jí odepsala - ona nezvedá mi telefon-že zažádala o §49, že je třeba souhlasu obou stran - v tomto případě tedy k rozvázání PP dle §49 nedošlo, takže buď jak jsme psali k 31.03. a nebo 2 měsíce od její výpovědy z 03.02. k 30.04. a že žádáme o vyjádření a paní mi napsala, že žádá o vystavení ZL, že na dopisy po 04.02. už mi odpovídat nebude.

  • 10. 2. 2014 12:21

    all (neregistrovaný) 46.227.168.---

    Re: Jak byste řešili,prosim?par.49
    Tak jí na doručenku napište, že ji upozorňujete, že její pracovní poměr neskončil , dohoda je dvoustranný právní akt, vy na dohodu máte právo, dle zákona nepřistoupit a upozorňujete ji, že jí píšete neomluvenou absenci. Zápočtový list nevydáte, neboť pracovní poměr stále trvá. Vyzvěte ji k nástupu do práce s tím, že vy naopak můžete vymáhat škodu, kterou vám způsobila jako zaměstnavateli, když bez řádného důvodu nechodí do práce.

  • 10. 2. 2014 12:24

    Li16 (neregistrovaný) 77.48.195.---

    Dekuji Vam pekne.Hezky den.
    >>
    >>Nejprve napsala jen, že žádá o Rozvázání PP dohodu ke
    >>dni 04.02., na to jsem jí odpověděla, že v pracovní
    >>smlouvě uzavřené toho a toho dne je v bodě 9 sjednaná
    >>VP
    >>2 měsíce a že bude PP ukončen k tomuto datu, pod to
    >>mi
    >>napsala, že ale žádala o rozvázání PP k 04.02. a
    >>proto, že s ukončením k 31.03. nesouhlasí. Pak mi
    >>přišel
    >>ten dopis, že od 31.03. nebude mít možnost sehnat
    >>nové
    >>zaměstnání a kvůli nám bude vedená na UP, což je v
    >>rozporu s dobrým mravy, že dostala nabídku k 06.02. a
    >>ona
    >>pracovat chce a tak i potřebuje nastoupit a že z
    >>důvodu zaměstnání u jiné firmy trvá na ukončení PP k
    >>04.02.
    >>- mi napsala 03.02.Na to jsem jí odepsala - ona
    >>nezvedá mi telefon-že zažádala o §49, že je třeba
    >>souhlasu
    >>obou stran - v tomto případě tedy k rozvázání PP dle
    >>§49 nedošlo, takže buď jak jsme psali k 31.03. a nebo
    >>2
    >>měsíce od její výpovědy z 03.02. k 30.04. a že žádáme
    >>o vyjádření a paní mi napsala, že žádá o vystavení
    >>ZL,
    >>že na dopisy po 04.02. už mi odpovídat nebude.
    >
    >Tak jí na doručenku napište, že ji upozorňujete, že
    >její pracovní poměr neskončil , dohoda je dvoustranný
    >právní akt, vy na dohodu máte právo, dle zákona
    >nepřistoupit a upozorňujete ji, že jí píšete neomluvenou
    >absenci. Zápočtový list nevydáte, neboť pracovní poměr
    >stále trvá. Vyzvěte ji k nástupu do práce s tím, že vy
    >naopak můžete vymáhat škodu, kterou vám způsobila jako
    >zaměstnavateli, když bez řádného důvodu nechodí do
    >práce.

  • 10. 2. 2014 14:13

    all (neregistrovaný) 46.227.168.---

    není zač
    >>>
    >>>Nejprve napsala jen, že žádá o Rozvázání PP dohodu ke
    >>>dni 04.02., na to jsem jí odpověděla, že v pracovní
    >>>smlouvě uzavřené toho a toho dne je v bodě 9 sjednaná
    >>>VP
    >>>2 měsíce a že bude PP ukončen k tomuto datu, pod to
    >>>mi
    >>>napsala, že ale žádala o rozvázání PP k 04.02. a
    >>>proto, že s ukončením k 31.03. nesouhlasí. Pak mi
    >>>přišel
    >>>ten dopis, že od 31.03. nebude mít možnost sehnat
    >>>nové
    >>>zaměstnání a kvůli nám bude vedená na UP, což je v
    >>>rozporu s dobrým mravy, že dostala nabídku k 06.02. a
    >>>ona
    >>>pracovat chce a tak i potřebuje nastoupit a že z
    >>>důvodu zaměstnání u jiné firmy trvá na ukončení PP k
    >>>04.02.
    >>>- mi napsala 03.02.Na to jsem jí odepsala - ona
    >>>nezvedá mi telefon-že zažádala o §49, že je třeba
    >>>souhlasu
    >>>obou stran - v tomto případě tedy k rozvázání PP dle
    >>>§49 nedošlo, takže buď jak jsme psali k 31.03. a nebo
    >>>2
    >>>měsíce od její výpovědy z 03.02. k 30.04. a že žádáme
    >>>o vyjádření a paní mi napsala, že žádá o vystavení
    >>>ZL,
    >>>že na dopisy po 04.02. už mi odpovídat nebude.
    >>
    >>Tak jí na doručenku napište, že ji upozorňujete, že
    >>její pracovní poměr neskončil , dohoda je dvoustranný
    >>právní akt, vy na dohodu máte právo, dle zákona
    >>nepřistoupit a upozorňujete ji, že jí píšete
    >>neomluvenou
    >>absenci. Zápočtový list nevydáte, neboť pracovní
    >>poměr
    >>stále trvá. Vyzvěte ji k nástupu do práce s tím, že
    >>vy
    >>naopak můžete vymáhat škodu, kterou vám způsobila
    >>jako
    >>zaměstnavateli, když bez řádného důvodu nechodí do
    >>práce.

  • 10. 2. 2014 14:28

    pája

    Re: Jak byste řešili,prosim?par.49
    nevím, proč jste psala něco o výp. době z PS, pokud je to ale tak, jak píšete, tak na její žádost o rozvázání PP dohodou jste jí sdělili, že PP bude ukončen dne XY, čili PP v současné době trvá, pokud nechodí do práce, tak jí po 5ti A okamžitě zrušte PP dle § 55/1 b, pošlete poštou na doručenku do vlast. rukou a PP skončí dnem doručení nebo dnem, který se za něj podle ZP považuje a pak jí teprve zašlete potvrzení o zam-ní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).