Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nástup po mateřské od Líba - Re: Nástup po mateřské Jestli se vrací ke stejnému...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 2. 2014 11:59

    Líba (neregistrovaný)

    Re: Nástup po mateřské
    Jestli se vrací ke stejnému zaměstnavateli, tak to nemá vliv na nic. Zaměstnavatel jenom hlásí ukončení pobírání RP na zdravotní pojišťovnu. Možná to bude 28.2. Návrat do práce nikde hlásit nemusí, může pracovat a souběžně pobírat RP. Dovolená se krátí až po 100 zameškaných dnech, takže zatím ke krácení nedochází.

  • 11. 2. 2014 12:04

    all (neregistrovaný)

    Re: Nástup po mateřské
    Navíc zaměstnavatel nemůže jen tak "napsat nástup" protože dcera si zcela jistě sama žádala o čerpání rodičovské dovolené do určitého data. To nesmí zaměstnavatel nijak ovlivňovat. Nejlepší je nechat mladé, ať si potřebné vyřídí sami a nekecat jim do toho.

  • 11. 2. 2014 12:15

    matka (neregistrovaný)

    Re: Nástup po mateřské
    Děkuji za rady, jen nevím, co je, nekecat jim do toho , myslím, že jsem se slušně zeptala, proto prosím tyto odpovědi asi nikomu nepomůžou, chtěla jsem dceři pomoci, protože mzdová prý píše přihlášku na zdr. pojišťovnu do 8 dní po nástupu do zaměstnání a chce vědět, když bylo vnučce 2.února.3 roky, do kdy bere příspěvek, jestli do 2.včetně? Neví ani na zdravotní pojišťovně,a úřad práce odpověděl, že řízení o ukončení pobírání příspěvku proběhne až březnu, tedy nejsem zvědavá ani vlezlá, jen jsem chtěla poprosit zkušené mzdové o radu, děkuji.

  • 11. 2. 2014 12:29

    Líba (neregistrovaný)

    Re: Nástup po mateřské
    Když to ještě nevědí ani na dávkách státní sociální podpory, tak jak by tady mohl někdo tušit, kdy jí skončí rodičovský příspěvek.

  • 11. 2. 2014 12:33

    atreus

    Re: Nástup po mateřské
    dcera se vrací do zaměstnání , vnučce byly 3 roky 9.2., mzdovka po ní chce nějaké potvrzení od úřadu práce, kdy je ukončení pobírání příspěvku na dítě,...

    >>>Jestli se vrací ke stejnému zaměstnavateli, tak to
    >>>nemá vliv na nic. Zaměstnavatel jenom hlásí ukončení
    >>>pobírání RP na zdravotní pojišťovnu. Možná to bude
    >>>28.2.
    >>>Návrat do práce nikde hlásit nemusí, může pracovat a
    >>>souběžně pobírat RP. Dovolená se krátí až po 100
    >>>zameškaných dnech, takže zatím ke krácení nedochází.
    >>
    >>Navíc zaměstnavatel nemůže jen tak "napsat nástup"
    >>protože dcera si zcela jistě sama žádala o čerpání
    >>rodičovské dovolené do určitého data. To nesmí
    >>zaměstnavatel
    >>nijak ovlivňovat. Nejlepší je nechat mladé, ať si
    >>potřebné vyřídí sami a nekecat jim do toho.
    >Děkuji za rady, protože mzdová prý píše přihlášku na zdr.
    >pojišťovnu do 8 dní po nástupu do zaměstnání a chce vědět,
    >když bylo vnučce 2.února.3 roky, do kdy bere příspěvek,
    >jestli do 2.včetně? Neví ani na zdravotní pojišťovně,a
    >úřad práce odpověděl, že řízení o ukončení pobírání
    >příspěvku proběhne až březnu, tedy nejsem zvědavá ani
    >vlezlá, jen jsem chtěla poprosit zkušené mzdové o radu,
    >děkuji.
    Pokud požádala o rodičovskou dovolenou do 3 let věku dítěte, tak nastoupí do práce den po 3. narozeninách. Pokud se dítě narodilo 9. 2., nastoupí 10. 2. Pokud se dítě narodilo 2. 2., měla nastoupit 3. 2. Protože pracovní poměr trval, na výměru dovolené nemá vliv, že nenastoupí od 1. dne v měsíci. Odpověď z úřadu práce máte, tu tlumočte mzdové účetní.

  • 11. 2. 2014 12:36

    Katka2 (neregistrovaný)

    Re: Nástup po mateřské
    Jedna věc je datum ukončení RP, mzdová to potřebuje kvůli pojišťovně a je mi divné, že to úp neví.
    Druhá věc je datum nástupu, což vůbec nesouvisí s RP. Dcera si nemůže "napsat nástup" kdy chce. Po dohodě a se souhlasem zam-tele to může být dřív než ve 3 letech dítěte.

  • 11. 2. 2014 12:47

    all (neregistrovaný)

    Re: Nástup po mateřské
    Tím "nekecáním" do toho jsem myslela vaši špatnou úvahu -

    "podle mě by bylo nejlepší napsat nástup již 1.2., kvůli dovolené, když bude mít nástup až 10.2., pak přijde o dovolenou za celý měsíc .."

    Ono tyhle zprostředkované dotazy velmi často nebývají přesné, proto je vždy lepší, když se zeptá opravdu ten, kterého se to týká.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).