Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Exekuce - splátkový kalendář od jasná. - Re: exekuce - splátkový kalendář SLUŠNOSTUvědomte si, že lidé,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 3. 2014 7:08

    jasná. (neregistrovaný)

    Re: exekuce - splátkový kalendář
    SLUŠNOST
    Uvědomte si, že lidé, kteří zde radí, tak činí dobrovolně a bezplatně. Slova "prosím" a "děkuji" rozhodně nejsou zbytečná.

  • 14. 3. 2014 7:53

    šš (neregistrovaný)

    Re: exekuce - splátkový kalendář
    Hluboce se omlouvám p. Jasné, že jsem byla tak neomalená a nepoužila dvě kouzelná slovíčka. Mám práce nad hlavu (vím, že nejsem sama) a tak jsem prostě v rychlosti napsala dotaz "neomaleně". Mimochodem, některé odpovědi "slušných", kteří odpovídají zoufalcům, kteří potřebují poradit, stojí také za to. Např. proč to děláte když tomu nerozumíte apod. Tak to potěší, zrovna ve chvíli, kdy potřebujete vyřešit problém, před kterým stojíte poprvé v životě. Žádný učený z nebe nespadl. To raděj neopovídejte vůbec. Zdravím všechny neomalence.

  • 14. 3. 2014 8:46

    mirka..p (neregistrovaný)

    Re: exekuce - splátkový kalendář
    Ono by možná bylo dobré zamyslet se nad tím, že zde odpovídají na dotazy velmi vzdělaní lidé, kteří jsou odborníky ve svém oboru a činí tak zcela dobrovolně ve svém volném čase z dobroty srdce.
    Jsem si jistá že i oni mají práce nad hlavu a jistá elementární slušnost, pokud něco chcete, by asi byla na místě.
    Já osobně se tady dovzdělávám neustále a jsem zdejším "radičům" za to vděčná.

  • 14. 3. 2014 9:02

    šš (neregistrovaný)

    Re: exekuce - splátkový kalendář
    Dobrý den, děkuji uctivě za Vaše odpovědi a za lekci slušného chování. Až si nebudu vědět rady, jak se zachovat, zadám zde slušný dotaz. Nicméně s mým problémem ohledně exekuce se tedy obrátím jinam a snad se dočkám odpovědi. Ještě jednou velice děkuji a přeji hezký den. (myslím, že Vaše lekce slušného chování zabrala, jak je vidět nyní z mé slušné odpovědi).

  • 14. 3. 2014 13:47

    ... (neregistrovaný)

    Re: exekuce - splátkový kalendář
    Oznámení exekutora nemůže vyvolat žádné právní účinky. Ve vašem případě je třeba trvat na doručení rozhodnutí o zastavení exekuce z důvodu dohodnutí se na splátkách. Až vám bude doručeno rozhodnutí o zastavení exekuce spolu s dohodou o srážkách ze mzdy, je na vašem souhlasu, zda zanesete dohodu do pořadí a začnete provádět srážky. Od 1.1.2014 lze srazit až polovinu mzdy pro dluh zajištěný dohodou o srážkách (§ 2045 odst.1 obč. zák.).

  • 14. 3. 2014 14:34

    šš (neregistrovaný)

    Re: Děkuji za odpověď.
    >>>>>>Od exekutora přišlo oznámení, že s povinným byl
    >>>>>>dohodnut splátkový kalendář v určité částce. Je možné
    >>>>>>tuto
    >>>>>>čátku srážet, i když nebude dodržena nezabavitelná
    >>>>>>částka?
    >
    >Oznámení exekutora nemůže vyvolat žádné právní účinky.
    >Ve vašem případě je třeba trvat na doručení rozhodnutí
    >o zastavení exekuce z důvodu dohodnutí se na
    >splátkách. Až vám bude doručeno rozhodnutí o zastavení exekuce
    >spolu s dohodou o srážkách ze mzdy, je na vašem
    >souhlasu, zda zanesete dohodu do pořadí a začnete provádět
    >srážky. Od 1.1.2014 lze srazit až polovinu mzdy pro
    >dluh zajištěný dohodou o srážkách (§ 2045 odst.1 obč.
    >zák.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).