Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu hlášení SZ,ZP za zam. elektronicky? od jasná. - Re: hlášení SZ,ZP za zam. elektronicky? Pokud opět nenastane...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 9. 2014 10:43

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: hlášení SZ,ZP za zam. elektronicky?
    Pokud opět nenastane změna, tak platí.

• 30. 9. 2014 10:58

Máca (neregistrovaný) 88.101.156.---

Tak teď nevím na Okresní správě mi řekli, že mohu podávat i papírově?

• 30. 9. 2014 11:00

iva. (neregistrovaný) 77.242.90.---

A co Vám proboha brání podávat to elektronicky? Jednou se tomu stejně nevyhnete. Pokud se to bude pořád odkládat kvůli někomu, kdo to "nestihl, nezvládne, nemá na to techniku ...," tak se to nezavede nkdy. Víte, kolik Vám to ušetří práce a času?

• 30. 9. 2014 11:12

.

Povinnost ze zákona platí již od roku 2013
    Jen ČSSZ stanovila výjimku pro písemná podání u všech předepsaných tiskopisů do konce roku 2014
    Nejdřív pro část roku 2013, pak do konce roku 2013,... atd.
    Obyčejný smrtelním nemůže tušit, jak se ČSSZ zachová, co se vyjímek týká, dále...

Na začátku roku 2013 jsme zkusmo poslali Přehled o výši pojistného datovou schránkou a oznámení o přijetí došlo cca za měsíc. Mezitím firmě volala paní z OSSZ, že nemají podáno. Když oznámili, že poslali datovou schránkou, tak požádala o opětovné zaslání v papírové podobě, nebo naskenované mailem. Prý to děvčatům na "centrále" s přebíráním Přehledů, posílaných datovou schránkou, moc nejde. Od letošního roku posíláme Přehledy datovou schránkou a s loňskem se to nedá srovnat - odpověď, že bylo podáno a s informací, zda nejsou v zprávě chyby, máme do cca 2-3 minut.

• 30. 9. 2014 11:22

Posílám přes VREP - od počátku, co ho zavedli. E-mailovou odpověď o tom, zda podání bylo přijato nebo zamítnuto (a chybovou hlášku, bylo-li zamítnuto) mám doručenou v rozsahu vteřin, ne minut.
    Ale párkrát se mi stalo, že mě OSSZ urgovala o podání Přehledu, který já měla za řádně doručený - protože jsem měla písemnou zprávu o přijatém podání - ale OSSZ ho měla někde "ve spamovém koši" nebo v něčem takovém. Přeposlala jsem jim ten e-mail s číslem podání a dohledali to bez problémů.
    Papírově dnes posílám už jen originály neschopenek a "lístků na peníze."
    Nějak si nedovedu představit, že bych těch víc jak 200 ELDP psala pořád na stroji ... :-)

• 30. 9. 2014 12:53

RadkaN. (neregistrovaný) 46.229.116.---

S elektronickým posíláním nemám problém, je to bleskovka a co se týká ELDP, tak to je vůbec paráda:-) Jediný, co není ulehčení - teda dle mého názoru, tak to jsou ty přílohy k neschopenkám , OČR ... než všechno okopíruju, pošlu, vytisknu, zkompletuju a dopíšu číslo jednací, tak to je doba:-(
    Ale jinak je elektronické odesílání v pohodě:-)

• 30. 9. 2014 16:02

Lenka F. (neregistrovaný) 90.178.39.---

Já posílám elektronicky už několik let, nejdřív přes portál a potom přes VREP, přehledy i ELDP rovnou z programu. Sice mám jen do 30 zaměstnanců, ale rozdělené na 4 firmách. Hlavně u ELDP je to paráda, mám hotovo vše za 10 minut. Jen nemocenské zatím posílám papírově, stejně musím poslat neschopenku a přílohu mi vytiskne program.

• 30. 9. 2014 20:39

Vy je píšete ručně? A kam píšete číslo jednací - a jaké číslo jednací? Omlouvám se, ale nějak už večer nechápu. :-)
    Já mám dobrý mzdový program, do kterého při zadávání začátku nemocenské píšu i číslo neschopenky. Vyexportovat si do XML přílohu k nemocenské je otázkou vteřin a stejně tak její elektronické odeslání přes VREP. Akorát na "Žádost o nemocenské" dopisuju vpravo nahoru větu "příloha elektronicky" - aby mi z OSSZ nevolali, že jsem přílohu neposlala (zatímco ji v PC už dávno mají).

• 1. 10. 2014 7:33

RadkaN. (neregistrovaný) 46.229.116.---

Nee, nebojte, nedělám nic jinak než Vy:-) Také píšu číslo neschopenky hned do programu. Pak si neschopenku okopíruju, vytisknu si přílohu, přílohu současně pošlu přes takový program (zřejmě odesílám také přes ten VREP, nerozumím tomu:-D) a pak mi dojde do mailu potvrzení o odeslání příllohy, tak to také tisknu a přikládám. No a každou odeslanou poštu musím opatřit číslem jednacím - hold úředníci se jednou upapírujou... Jsem tu na výplaty sama a vloni jsem tiskla mzdové listy za 360 lidí, letos jich bude přes 400... z toho je cca 100 HPP. Neschopenek a hlídačenek už mám za tento rok 60 a většina z toho se odesílala na OSSZ.
    Elektronické odesílání je rozhodně usnadnění, hlavně ty ELDP:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).