Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Sleva na studenta a ukončení VŠ, prosím od vlalet - Re: Sleva na studenta a ukončení VŠ, pro pokud...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 10. 2014 10:13

    vlalet (neregistrovaný)

    Re: Sleva na studenta a ukončení VŠ, pro
    pokud neukončila studium řádně, to asi ne, tak bych slevu za říjen už nedala. tohle vypadá, jako by ji "vyhodili"

  • 3. 10. 2014 10:22

    Juliana (neregistrovaný)

    Re: Sleva na studenta a ukončení VŠ, pro
    Já jsem našla toto:
    Zanechání studia VŠ, SŠ nebo VOŠ - ztrácíte status studenta dnem, kdy bylo doručeno písemné prohlášení o zanechání
    studia, u SŠ i VOŠ může jít o pozdější datum, které je uvedeno v písemném prohlášení
    Vyloučení ze studia VŠ (za podvodné jednání při přijímání ke studiu a disciplinární přestupky) - studentem přestáváte být
    dnem, kdy rozhodnutí o vyloučení ze studia nabylo právní moci

    Jenže z toho dopisu podle mě nejde poznat, jestli to bylo zanechání studia nebo vyloučení - i když bych se spíš přikláněla k tomu vyloučení.

  • 3. 10. 2014 10:47

    Kara (neregistrovaný)

    Re: Sleva na studenta a ukončení VŠ, pro
    Ano, to vypadá, že ji "vyhodili" a dokdy má statut studenta, to záleží na tom, dokdy ji škola vedla. Takže já to vidím tak, jak je tam napsáno - nepožádá-li o přezkoumání, nabude to právní moci v říjnu, tzn. že by ji vedli jako studentku do října. A požádá-li o přezkoumání...? Takže pro rychlé zjištění bych zavolala na studijní oddělení a zeptala se jich, zda ji vedou, dokdy a jak to vypadá (za září určitě ještě ano). A ona sama ať pak požádá o vystavení potvrzení, dokdy ji škola vedla a z toho uvidíte. Občas si to taky takhle na studijních odděleních zjišťuji.

  • 3. 10. 2014 10:50

    Soňa... (neregistrovaný)

    Re: Sleva na studenta a ukončení VŠ, pro
    ===
    Děkuji za pomoc. V odůvodnění je mimo jiné psáno:
    V akademickém roce 2013/14 jste nevykonala úspěšně zkoušku/zápočet z povinného předmětu - který jste měla zapsán podruhé. Dále je dle čl.15 odst. 1 Studijního a zkušebního řádu VUT v Brně a Směrnice děkana je v každém akademickém roce ve stanovených termínech kontrolováno, zda student získal v dané části studia počet kreditů v předepsané struktuře, kterou stanoví studijní plán stujního programu. Pokud tuto podmínku student nesplní, je mu studium ukončeno. ........
    Na základě výše uvedených skutečností jste nesplnila podmínky studijního programu stanovené pro postup do dalšího ročníku.
    Prosím, takže slevu na studenta za září ANO, za říjen NE ? Moc Vám děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).