Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pracovní cesta do zahraničí od v.e.n.d.y. - Re: Pracovní cesta do zahraničí Můj názor je, že...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2014 9:28

  v.e.n.d.y.

  Re: Pracovní cesta do zahraničí
  Můj názor je, že A1 vyplňují Češi, kteří pracují v zemích EU u tamějších zaměstnavatelů a platí tam daně a pojištění. Toto je Váš zaměstnanec a je jen vyslán na dlouhodobou pracovní cestu, platíte ho Vy a odvádíte jeho daně a pojištění tady. Ale třeba se mýlím, ráda se nechám poučit.

 • 6. 11. 2014 9:33

  RenátaK (neregistrovaný) 109.72.14.---

  Re: Pracovní cesta do zahraničí
  Právě Vendy, že to chápu stejně, ale je možné, že to mé pochopení není správné, nejsem v tomto ohledu kovaná, neposíláme zamce do zahraničí prakticky vůbec a jak to tak vypadá, tak zas na dlouho ani posílat nebudeme...proto uvítám jakoukoliv radu...

 • 6. 11. 2014 9:43

  xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

  Re: Pracovní cesta do zahraničí
  Pokud by jel na školení, žádný formulář Vás nebude zajímat. Jakmile někdo jede do zahraničí pracovat (tj. pošle ho tam CZ zaměstnavatel), musí být vyjasněna příslušnost k pojištění toho kterého státu. Jinak se vystavuje (resp. jeho zaměstnavatel) nebezpečí sankcí - něco jako náš inspektorát práce hrozí skoro všude.
  Tím vysláním se rozumí výhoda pro CZ zaměstnavatele, aby se případně nemusel případně registrovat k pojištění i v jiném státě. V případě "souběžného výkonu závislé činnosti ve více čl. státech" - i když je zaměstnán u 1 zaměstnavatele (zde také formulář A1, ale na "souběh") se musí zkoumat doba trvání činnosti v tom kterém státě. A pokud by to bylo např. 1 den v CZ a 4 dny v JČS, už je reálná registrace v JČS a odvod VEŠKERÉHO SP a ZP do JČS. Je to o 25 % činnosti.
  Zkuste na www.cssz.cz - je tam nějaká EU brožura, či www.cmu.cz
  Pozor, s pojištěním do JČS se může dostat i CZ zaměstnavatel.

 • 6. 11. 2014 9:55

  RenátaK (neregistrovaný) 109.72.14.---

  Re: Pracovní cesta do zahraničí
  Děkuji za odpověď....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).