Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu uplatňování ztráty od Ondřej Drbal - Re: uplatňování ztráty Když vyplňujete přiznání, čtete si pokyny,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2014 10:59

    Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

    Re: uplatňování ztráty
    Když vyplňujete přiznání, čtete si pokyny, nebo to vyplňujete od oka? Když se podíváte na pokyn k ř. 44, co tam najdete?

  • 7. 11. 2014 11:12

    fijalka (neregistrovaný) 85.70.83.---

    Re: uplatňování ztráty
    já se omlouvám, ale jelikož přemýšlím dopředu r. 2014 ještě není uzavřen , tudíž nemám před sebou ještě Pokyn, tak jsem se chtěla jen zeptat

  • 7. 11. 2014 11:36

    Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

    Re: uplatňování ztráty
    No řekl bych, že verzi pokynu pro rok 2014 ještě nemá nikdo. Ale já myslel, že si přečtete alespoň ty starší a narazíte v nich na odkaz na §34/1, kde se píše, že "Od základu daně lze odečíst daňovou ztrátu, která vznikla a byla vyměřena za předchozí zdaňovací období nebo jeho část, a to nejdéle v 5 zdaňovacích obdobích následujících bezprostředně po období, za které se daňová ztráta vyměřuje." - což se nezměnilo už hodně dlouho...

  • 7. 11. 2014 13:00

    fijalka (neregistrovaný) 85.70.83.---

    Re: děkuji Vám
    >>>>dobrý den,
    >>>> když si budu chtít uplatnit ztrátu v přiznání za r.
    >>>>2014, kterou nejstarší mohu použít. děkuji
    >>>
    >>>Když vyplňujete přiznání, čtete si pokyny, nebo to
    >>>vyplňujete od oka? Když se podíváte na pokyn k ř. 44,
    >>>co
    >>>tam najdete?
    >>já se omlouvám, ale jelikož přemýšlím dopředu r. 2014
    >>ještě není uzavřen , tudíž nemám před sebou ještě
    >>Pokyn, tak jsem se chtěla jen zeptat
    >
    >No řekl bych, že verzi pokynu pro rok 2014 ještě nemá
    >nikdo. Ale já myslel, že si přečtete alespoň ty starší
    >a narazíte v nich na odkaz na §34/1, kde se píše, že
    >"Od základu daně lze odečíst daňovou ztrátu, která
    >vznikla a byla vyměřena za předchozí zdaňovací období nebo
    >jeho část, a to nejdéle v 5 zdaňovacích obdobích
    >následujících bezprostředně po období, za které se daňová
    >ztráta vyměřuje." - což se nezměnilo už hodně dlouho...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).