Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Sleva na dítě ve školce nově od . - Re: Sleva na dítě ve školce nově Nějaké čtení...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2014 12:59

    .

    Re: Sleva na dítě ve školce nově
    Nějaké čtení by určitě našel na stránkách
    http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=183

  • 7. 11. 2014 13:15

    alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

    Re: Sleva na dítě ve školce nově
    už jsem to tu několikrát psala,
    je to tisk 82, ve školce by měl dostat potvrzení, kolik zaplatil za r. 2014 školkovné (pouze za školku ne stravné, jak si někteří myslí)
    pokud si nechává dělat RZD, předá mzdovce a ta mu odečte od daně
    pokud si dělá DP, pak si zohlední tam

  • 7. 11. 2014 14:17

    .

    Re: Sleva na dítě ve školce nově
    Myslím si, že do 16.2.2015 nebudou zaměstnanci schopni doložit mzdové účetní k žádosti o roční zúčtování za rok 2014 potřebné dokumenty. Nepůjde o neschopnost zaměstnanců, ale o to, že dokumenty mají získat od školky - a tam bude problém.

  • 8. 11. 2014 9:49

    Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

    Re: Sleva na dítě ve školce nově
    Tak mu mzdovka udělá rzd bez té slevy a pak si podá přiznání, kde ji uplatní, nebo rzd nebude chtít a podá přiznání. Šílené je to, že my to rzd musíme stihnout tak, aby vratky zaměstnanci dostali už ve mzdě za únor. Já jsem se rozhodla, že to nestihnou. Dělám velkou firmu, která má mzdy hned počátkem měsíce, to se nedá, takže než to dělat ve spěchu s vyšší možností chyb, to radši risknu to, že to bude jako jindy
    až v březnu a pořádně. Stejně zase zjistili, že je ten termín blbost a mění ho tak, jak býval.

  • 8. 11. 2014 21:20

    .

    Re: Sleva na dítě ve školce nově
    Karo, tak na jaře už nestíhat můžete :-)
    Prezident 6.11.2014 Novelu ZDP podepsal a je tam

    V § 35d odst. 8 se slova „do 31. března“ nahrazují slovy „při zúčtování mzdy za březen“.
    V § 38ch odst. 4 se číslo „15“ nahrazuje číslem „31“.
    V § 38ch odst. 5 se slova „do 31. března“ nahrazují slovy „při zúčtování mzdy za březen“.

    Podle ustanovení § 35d odst. 8 a § 38ch odst. 4 a 5 zákona č. 586/1992 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, se poprvé postupuje již při ročním zúčtování záloh za zdaňovací období roku 2014.

  • 10. 11. 2014 22:19

    Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

    Re: Sleva na dítě ve školce nově
    Nějaké čtení by určitě našel na stránkách
    >>>>>http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=183
    >>>>už jsem to tu několikrát psala,
    >>>>je to tisk 82, ve školce by měl dostat potvrzení,
    >>>>kolik zaplatil za r. 2014 školkovné (pouze za školku
    >>>>ne
    >>>>stravné, jak si někteří myslí)
    >>>>pokud si nechává dělat RZD, předá mzdovce a ta mu
    >>>>odečte od daně
    >>>>pokud si dělá DP, pak si zohlední tam
    >>>
    >>>Myslím si, že do 16.2.2015 nebudou zaměstnanci
    >>>schopni
    >>>doložit mzdové účetní k žádosti o roční zúčtování za
    >>>rok 2014 potřebné dokumenty. Nepůjde o neschopnost
    >>>zaměstnanců, ale o to, že dokumenty mají získat od
    >>>školky
    >>>- a tam bude problém.
    >>
    >>Tak mu mzdovka udělá rzd bez té slevy a pak si podá
    >>přiznání, kde ji uplatní, nebo rzd nebude chtít a
    >>podá
    >>přiznání. Šílené je to, že my to rzd musíme stihnout
    >>tak, aby vratky zaměstnanci dostali už ve mzdě za
    >>únor.
    >>Já jsem se rozhodla, že to nestihnou. Dělám velkou
    >>firmu, která má mzdy hned počátkem měsíce, to se
    >>nedá,
    >>takže než to dělat ve spěchu s vyšší možností chyb,
    >>to
    >>radši risknu to, že to bude jako jindy
    >>až v březnu a pořádně. Stejně zase zjistili, že je
    >>ten
    >>termín blbost a mění ho tak, jak býval.
    >
    >Karo, tak na jaře už nestíhat můžete :-)
    >Prezident 6.11.2014 Novelu ZDP podepsal a je tam
    >
    >V § 35d odst. 8 se slova „do 31. března“ nahrazují
    >slovy „při zúčtování mzdy za březen“.
    >V § 38ch odst. 4 se číslo „15“ nahrazuje číslem „31“.
    >V § 38ch odst. 5 se slova „do 31. března“ nahrazují
    >slovy „při zúčtování mzdy za březen“.
    >
    >Podle ustanovení § 35d odst. 8 a § 38ch odst. 4 a 5
    >zákona č. 586/1992 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí
    >účinnosti tohoto zákona, se poprvé postupuje již při
    >ročním zúčtování záloh za zdaňovací období roku 2014.

    Tak to jsem opravdu ráda. Kde to prosím najdu, že se takto postupuje již za rok 2014?

  • 10. 11. 2014 23:49

    .

    Re: Sleva na dítě ve školce nově
    http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=7&ct=252&ct1=0&v=PZ&pn=2&pt=1

    Čl. II
    Přechodná ustanovení
    Podle ustanovení § 35d odst. 8 a § 38ch odst. 4 a 5 zákona č. 586/1992 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, se poprvé postupuje již při ročním zúčtování záloh za zdaňovací období roku 2014.

  • 11. 11. 2014 12:40

    Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

    Re: Sleva na dítě ve školce nově
    Děkuji, to je skvělé.
    Teď si ty změny pročítám a narazila jsem na něco, čemu nerozumím. Píše se tam: "28. V § 6 odst. 1 písm. c) se bod 2 zrušuje. Dosavadní bod 3 se označuje jako bod 2."
    Nyní je v ZDP v § 6 určeno, co se považuje za příjmy ze závislé činnosti. V § 6, odst. 1, písm c), bod 2 = odměny orgánu právnické osoby.
    Tento bod 2 se tedy nyní zrušuje. Orgán právnické osoby je jednatel. Znamená to snad, že odměna jednatele nebude považována za příjem ze závislé činnosti? Nebo to špatně chápu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).