Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Uplatnění odpočtu DPH od Petrr - Re: Uplatnění odpočtu DPH Platce az od 10/14, k...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 11. 2014 10:09

    Petrr (neregistrovaný) 93.99.63.---

    Re: Uplatnění odpočtu DPH
    Platce az od 10/14, k tomu datu provést inventuru zboží na skladě a pokud je doklad, uplatnit DPH, tuším že maximálně lze u zboží ne starší než 1.rok(?)(..najdete v zákoně o DPH)V 9 není platce, tedy faktura zustane bez DPH, taktéž prodané zboží není na skladě, nebude z nej možno uplatnit DPH.

  • 19. 11. 2014 10:31

    Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

    Re: Uplatnění odpočtu DPH
    S tím rokem tušíte správně, s tím zbožím už ne.
    §79/1 Osoba povinná k dani má nárok na odpočet daně u přijatého zdanitelného plnění pořízeného v období 12 po sobě jdoucích měsíců přede dnem, kdy se stala plátcem, pokud toto plnění je k tomuto dni součástí jejího ___obchodního majetku___.

    Obchodní majetek je v §4/4 definován jako souhrn majetkových hodnot, který slouží nebo je určen osobě povinné k dani k uskutečňování ekonomických činností

    Takže
    1) vzít doklady před registrací k DPH
    2) udělat inventuru - co z těch věcí je součástí OM k 1.10.2014
    3) to co je součástí OM - nárok na odpočet v prvním přiznání - tedy 10/2014, to co není, není nárok na odpočet (např. právě to zboží prodané před 1.10.2014 bez DPH)

  • 19. 11. 2014 11:43

    kl (neregistrovaný) 90.179.118.---

    Re: Uplatnění odpočtu DPH
    Moc děkuji za vyčerpávající odpověď a přeji hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).