Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu DPP (srážková vs zálohová daň) od katka2 - Re: DPP (srážková vs zálohová daň) Některé účetní dělají...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 2. 2015 8:20

    katka2 (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    Některé účetní dělají chyby a někteří vedoucí jsou mimo mísu.

  • 15. 2. 2015 8:37

    xJ (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    Letos je možné podepsat prohlášení do 16.2.2015, trvejte na tom, že ho chcete podepsat, případně se domluvte přímo s účetní. Účetní se může během dalších měsíců probudit, zjistí že nemáte podepsáno a začne danit srážkovou daní. Zbytečně.

  • 15. 2. 2015 9:52

    Janapra (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    >>>Dobrý den, 2.12.2014 jsem podepsala dohodu o
    >>>provedení práce. Práce dle této dohody budu vykonávat
    >>>až do
    >>>31.12.2015.
    >>>Hned 2.12.2014 spolu s dohodou jsem podepsala i
    >>>růžové
    >>>prohlášení.
    >>>Za měsíc 12/2014 jsem si vydělala 3230,- Kč hrubého.
    >>>Mzda byla daněna zálohovou daní, daň vyšla nulová,
    >>>takže jsem obdržela 3230,- Kč čistého.
    >>>Myslím, že se růžové prohlášení podepisuje při
    >>>nástupu
    >>>do zaměstnání a pak každý rok do 15.2., ale asi se
    >>>mýlím? V lednu jsem se ptala zástupce zaměstnavatele,
    >>>se
    >>>kterým jsem podepisovala dohodu, kdy se bude
    >>>podepisovat růžové prohlášení a on, že to není
    >>>potřeba
    >>>podepisovat.
    >>>No tak jsem se s ním nechtěla hádat, řekla jsem si,
    >>>tak mi strhne srážkovou daň a budu mít o 500,- Kč
    >>>méně,
    >>>no co už. Ale dnes jsem koukala na účet a přišla mi
    >>>výplata za leden 2015 a přišlo mi zase celých 3230,-
    >>>Kč.
    >>>Jak mi to mohli danit zálohovou daní, když nemám
    >>>podepsané prohlášení? Já myslím, že udělali chybu, je
    >>>to
    >>>tak?
    >>>
    >>>
    >>Některé účetní dělají chyby a někteří vedoucí jsou
    >>mimo mísu.
    >
    >Letos je možné podepsat prohlášení do 16.2.2015,
    >trvejte na tom, že ho chcete podepsat, případně se domluvte
    >přímo s účetní. Účetní se může během dalších měsíců
    >probudit, zjistí že nemáte podepsáno a začne danit
    >srážkovou daní. Zbytečně.

  • 15. 2. 2015 10:03

    Janapra (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    Děkuji, za odpovědi. Myslela jsem si, že udělali chybu. To asi stejně nestihnu podepsat, sídlo firmy je v Praze, já pracuji v Mladé Boleslavi. Jednou za měsíc za mnou na pracoviště přijede zástupce zaměstnavatele, zda je vše v pořádku, jestli něco nepotřebuji. Zjistím si kontakt na účetní a zavolám jí, co se s tím dá udělat. Nechci mít žádné oplétačky s finančním úřadem. Jestli to budou danit srážkovou nebo zálohovou, to je asi jedno, hlavně ať to daní dobře.
    Když na to přijde FÚ, že to mám v lednu špatně zdaněné, jak velký budu mít průšvih? Nebo to jde na "triko" té účetní?

  • 15. 2. 2015 11:57

    Kara (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    Neudělala chybu a nemáte to špatně zraněné. Špatně by to bylo, kdybyste do 16. 2 prohlášení nepodepsala. Ona by pak musela daň přehodnotit zpětně a to je zbytečná komplikace. Jelikož jste loni podepsané měla a pro rok 2015 je čas podepsat do zítřka, tak při výpočtu mzdy za leden musí účetní předpokládat, že opět podepíšete. Kdyby mzdy za leden zpracovávala až po 16. Lednu, tak by bylo jasno, ale takto musela postupovat, jak postupovala. Zavolejte účetní, ať Vám Vaše prohlášení pošle a Vy k podpisu vpište datum ne pozdější než 16. 2.

  • 15. 2. 2015 12:00

    Kara (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    Pardon, zdaněné, ne zraněné. Píšu to na tabletu a on si některá slova upraví po svém.

  • 15. 2. 2015 13:17

    Janapra (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    Aha, takže chápu to dobře. Jsou dvě možnosti. Zavolám účetní, ať mi prohlášení pošle, že ho podepíši (a napíši tam datum před 16.2.).
    Nebo to nechám být, takže od mzdy za únor mi pak bude odváděna srážková daň a mzdu za leden účetní přehodnotí. Nevím, jak se přehodnocuje, to by mi v únorové výplatě "strhla" 2x 15% srážkovou daň. Takže beru 3230,- hrubého, daň je cca 500,- Kč, takže výplata za únor 3230 - 1000 = 2230,- Kč?

  • 15. 2. 2015 23:36

    Kara (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    Ano, musela by daň dorazit. Je to zbytečné, pokud nemáte prohlášení podepsané jinde, tak podepište zde. Zavolejte jí.

  • 16. 2. 2015 17:18

    Janapra (neregistrovaný)

    Re: DPP (srážková vs zálohová daň)
    Dobrý den, tak jsem jí volala. A prý to prohlášení na rok 2015 podepsané mám, neřekla mi přesný datum, ale prý jsem ho v lednu podepsala. Asi si budu muset zajít k doktorovi, jsem blázen. Nejsem si vůbec vědoma toho, že bych ho podepisovala. On to snad někdo podepsal za mě. V lednu jsem chtěla akorát po účetní vyplnit potvrzení pro partnerova zaměstnavatele, že já si neuplatňuji slevy na děti. No doufám, že tam také nemám podepsanou žádost o roční zúčtování, mám totiž povinnost podat daňové přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).