Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pracovnělékařská prohlídka od all - Re: pracovnělékařská prohlídka Tak já se domnívám, že obsah...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 2. 2015 12:48

    all (neregistrovaný)

    Re: pracovnělékařská prohlídka
    Tak já se domnívám, že obsah vyšetření je pro obě prohlídky stejný, ale pro jistotu bych na žádance zatrhla oboje, preventivní i mimořádnou s tím, že bych napsala od kdy do kdy marodil. On to sice by stejně měl mít ve výpisu z dokumentace od obvodního lékaře, ale pro kontrolu tak budete mít doklad, že jste nic nezanedbala. Žádánku bych si ofotila a potom založila spolu s lékařským posudkem do osobního spisu zaměstnance.

    Oni stejně lékaři si dělají co chtějí. Já teď např. mám skladnici, které paní mudra napsala , že je schopna práce skladnice s VYLOUČENÍM větší fyzické zátěže, zvedání těžkých břemen, práce ve vynucené poloze.
    Tak jsem se telef. paní mudry dotázala, zda může tedy utírat prach a vařit kafe kolegům, kteří za ni dělali celý rok, který promarodila a budou tedy dělat dál, protože její posudek nesplňuje podmínku pro to, abychom mohli dát zaměstnankyni výpověď. Tak mi sděllila, že to ona přece nemůže vědět, jak si zorganizujeme práci ve skladě. Tak než jsem práskla telefonem, tak jsem se ještě zeptala, zda ona by byla ráda za zdravotní sestru, která by nesměla brát krev a píchat injekce, ale jinak by byla schopna svou práci vykonávat.
    Co děláte vy v takových případech ? Převést ji není kam, výpověď dát nemůžeme.

  • 23. 2. 2015 12:54

    Kiwi

    Re: pracovnělékařská prohlídka
    No nám na semináři právník radil "jít s doktorem na kafe" a vysvětlit mu situaci s tím, co přesně má napsat do posudku...

  • 23. 2. 2015 13:01

    jasná. (neregistrovaný)

    Re: pracovnělékařská prohlídka
    No, problém je v tom, že lékaři by měli 1x ročně chodit k zaměstnavateli, aby se seznámili s prostředím vykonávané práce, ale stejně to nedělají. Jak potom může lékaž vědět, co která práce obnáší. A děkuji all za radu.

  • 23. 2. 2015 13:13

    iva. (neregistrovaný)

    Re: pracovnělékařská prohlídka
    A ten doktor to má navíc placené, aby znal podmínky provozu, jednotlivých pracovišť a vykonávaných prací.
    První letošní "perlička" naší závodní lékařky byla, že neslyšící zaměstnanec je schopen jako jeřábník bez jakéhokoliv omezení ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).