Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad od Jana N. - Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad přesně tak to je

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 5. 2015 11:41

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    přesně tak to je

  • 15. 5. 2015 11:01

    Mak (neregistrovaný) 90.183.152.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    Já měla za to, že 1/3 je jen 5-12 hodin ne vždy i kdyby zaměstnanec strávil v zahr. 18 hodin a více, v tu chvíli bych dala zahr. stravné v plné výši.

  • 15. 5. 2015 11:59

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    ne, pokud má nárok ne turzemské stravné, musí jej dostat a v tom okamžiku vždy jen 1/3 zahraničního

  • 15. 5. 2015 12:11

    Mak (neregistrovaný) 90.183.152.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    Já měla za to, že 1/3 je jen 5-12 hodin ne vždy i
    >>kdyby zaměstnanec strávil v zahr. 18 hodin a více, v
    >>tu
    >>chvíli bych dala zahr. stravné v plné výši.
    >
    >ne, pokud má nárok ne turzemské stravné, musí jej
    >dostat a v tom okamžiku vždy jen 1/3 zahraničního

    Podle čeho jste na to přišla?

    Já jsem to hledala a vždy mi ta 1/3 vychází pouze u zahr. cesty do 12 h. Když je 12-18 jsou 2/3 a nad 18 je v plné výši.

    Našla jsem si k tomu i docela dost článků:

    http://poradna.podnikatel.cz/index.php/topic,7139.0.html

    http://www.podnikatel.cz/clanky/poskytujete-spravne-zahranicni-cestovni-nahrady-od-roku-2012/

    Objevily se právní výklady, kdy pokud zaměstnanci vznikne právo na tuzemské cestovní náhrady, přísluší sazba zahraničního stravného dle § 170 zákoníku práce maximálně do výše 1/3 sazby zahraničního stravného. Sazbu ve výši 2/3 a hodnotu zahraničního stravného v základní sazbě při souběhu tuzemského a zahraničního stravného údajně poskytovat nelze. Čtěte také: změny v tuzemských cestovních náhradách

    Jak potvrdil pro server Podnikatel.cz Petr Sulek z tiskového oddělení ministerstva práce a sociálních věcí, trvá-li doba strávená v zahraničí v kalendářním dni déle než 12 hodin, nejvýše však 18 hodin, přísluší zaměstnanci zahraniční stravné ve výši 2/3 základní sazby zahraničního stravného, déle než 18 hodin, přísluší zaměstnanci zahraniční stravné ve výši základní sazby zahraničního stravného. U obou těchto pásem případný vznik práva na „tuzemské“ stravné nemá vliv na vznik práva na zahraniční stravné, ujišťuje Petr Sulek z MPSV.

    Cesťáky zpracovávám v Pohodě a ta mi to počítá úplně stejně, tzn. když je nad 12 h, dám 2/3 zahr. stravného.

  • 15. 5. 2015 12:48

    petit (neregistrovaný) 81.162.202.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    Dobrý den,dnes jsem dostala odpověď z FU - při souběhu ,kdy je nárok na tuzem.stravné je skutečně nárok nad 5hodin v zahraničí pouze ve výši 1/3 zákl.sazby + zaslali mi k tomu právní výklad:

  • 15. 5. 2015 12:52

    Mak (neregistrovaný) 90.183.152.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    nevidím ten výklad :)

  • 15. 5. 2015 12:57

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    >>>>kdyby zaměstnanec strávil v zahr. 18 hodin a více, v
    poradna.podnikatel.cz/index.php/topic,7139.0.html
    >>
    >>http://www.podnikatel.cz/clanky/poskytujete-spravne-zahranicni-cestovni-nahrady-od-roku-2012/
    >>
    >>Objevily se právní výklady, kdy pokud zaměstnanci
    >>vznikne právo na tuzemské cestovní náhrady, přísluší
    >>sazba
    >>zahraničního stravného dle § 170 zákoníku práce
    >>maximálně do výše 1/3 sazby zahraničního stravného.
    >>Sazbu ve
    >>výši 2/3 a hodnotu zahraničního stravného v základní
    >>sazbě při souběhu tuzemského a zahraničního stravného
    >>údajně poskytovat nelze. Čtěte také: změny v
    >>tuzemských
    >>cestovních náhradách
    >>
    >>Jak potvrdil pro server Podnikatel.cz Petr Sulek z
    >>tiskového oddělení ministerstva práce a sociálních
    >>věcí,
    >>trvá-li doba strávená v zahraničí v kalendářním dni
    >>déle než 12 hodin, nejvýše však 18 hodin, přísluší
    >>zaměstnanci zahraniční stravné ve výši 2/3 základní
    >>sazby
    >>zahraničního stravného, déle než 18 hodin, přísluší
    >>zaměstnanci zahraniční stravné ve výši základní sazby
    >>zahraničního stravného. U obou těchto pásem případný
    >>vznik práva na „tuzemské“ stravné nemá vliv na vznik
    >>práva
    >>na zahraniční stravné, ujišťuje Petr Sulek z MPSV.
    >>
    >>Cesťáky zpracovávám v Pohodě a ta mi to počítá úplně
    >>stejně, tzn. když je nad 12 h, dám 2/3 zahr.
    >>stravného.
    >
    >Dobrý den,dnes jsem dostala odpověď z FU - při
    >souběhu ,kdy je nárok na tuzem.stravné je skutečně nárok nad
    >5hodin v zahraničí pouze ve výši 1/3 zákl.sazby +
    >zaslali mi k tomu právní výklad:
    >
    ano je to opravdu tak, jsou samozřejmě různé výklady, různých pracovníků z různých servrů, ale tuzemské a 1/3 je od začátku a nikdy to nebylo jinak. při kontrolách je to prů...
    výklad Janouška

  • 15. 5. 2015 13:24

    Mak (neregistrovaný) 90.183.152.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    Výklad JUDr. Salačové je jiný. Ještě mě zajímá ten výklad z FU, jak tady paní psala.

  • 15. 5. 2015 13:46

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    >>>>>>kdyby zaměstnanec strávil v zahr. 18 hodin a
    ve
    >>>>výši 2/3 a hodnotu zahraničního stravného v základní
    >>>>sazbě při souběhu tuzemského a zahraničního stravného
    >>>>údajně poskytovat nelze. Čtěte také: změny v
    >>>>tuzemských
    >>>>cestovních náhradách
    >>>>
    >>>>Jak potvrdil pro server Podnikatel.cz Petr Sulek z
    >>>>tiskového oddělení ministerstva práce a sociálních
    >>>>věcí,
    >>>>trvá-li doba strávená v zahraničí v kalendářním dni
    >>>>déle než 12 hodin, nejvýše však 18 hodin, přísluší
    >>>>zaměstnanci zahraniční stravné ve výši 2/3 základní
    >>>>sazby
    >>>>zahraničního stravného, déle než 18 hodin, přísluší
    >>>>zaměstnanci zahraniční stravné ve výši základní sazby
    >>>>zahraničního stravného. U obou těchto pásem případný
    >>>>vznik práva na „tuzemské“ stravné nemá vliv na vznik
    >>>>práva
    >>>>na zahraniční stravné, ujišťuje Petr Sulek z MPSV.
    >>>>
    >>>>Cesťáky zpracovávám v Pohodě a ta mi to počítá úplně
    >>>>stejně, tzn. když je nad 12 h, dám 2/3 zahr.
    >>>>stravného.
    >>>
    >>>Dobrý den,dnes jsem dostala odpověď z FU - při
    >>>souběhu ,kdy je nárok na tuzem.stravné je skutečně
    >>>nárok nad
    >>>5hodin v zahraničí pouze ve výši 1/3 zákl.sazby +
    >>>zaslali mi k tomu právní výklad:
    >>>
    >>ano je to opravdu tak, jsou samozřejmě různé výklady,
    >>různých pracovníků z různých servrů, ale tuzemské a
    >>1/3 je od začátku a nikdy to nebylo jinak. při
    >>kontrolách je to prů...
    >>výklad Janouška
    >
    >Výklad JUDr. Salačové je jiný. Ještě mě zajímá ten
    >výklad z FU, jak tady paní psala.

    nechci vnucovat svůj názor a postup při zpracovnání ZPC. jen máme ověřeno na školení , FÚ i při kontrole

  • 15. 5. 2015 14:22

    petit (neregistrovaný) 81.162.202.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    ...zasílám soubor ke stažení - je to dost dlouhé, a nejde sem vlozit
    http://www.uschovna.cz/zasilka/FBHV9TKF9R5AYMV6-KSW

  • 15. 5. 2015 14:32

    petit (neregistrovaný) 81.162.202.---

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    ...a aby to nebylo tak jednoduché, tak jsem ještě požádala kromě FU o radu právníka . Zde je jeho názor -- naprosto protichůdný:
    takže co z toho vyplývá ? Všechny varianty jsou správné?Netuším co má větší právní váhu. Finanční úřad pokud mi to bude kontrolovat podle jejich mustru, tak mi asi tento postup neprojde :
    www.uschovna.cz/zasilka/FBD4JWD7XCLBGI3R-5M2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).