Re: Omezení podání výpovědi
U nás je spíš ten problém, že je vedení slabé a nedokáže donutit zaměstnance, aby dodrželi alespoň tu dvouměsíční výpovědní dobu. Prostě zaměstnanec podá výpověď a už nepřijde. Vedení to řeší tak, že zaměstnanec tedy dočerpá dovolenou a pak sepíší dohodu o ukončení prac. poměru.
Re: Omezení podání výpovědi
Pokud zaměstnanec ve výpovědní době přestane chodit do práce = má neomluvenou absenci, může po něm zaměstnavatel požadovat náhradu vzniklé škody. U stavební firmy nebude vyčíslení tak obtížené - částka, která se např. zaplatí dodavatelské firmě za to, aby vykonala, co měl konat zaměstnanec.
Re: Omezení podání výpovědi
Když je vedení slabé a zam-ci si dělají co chtějí, těžko jim v tom zabrání větička ve smlouvě.
Požadovat náhradu je teoreticky správně, ale co si na takovém lopaťákovi vezmete v praxi?
Jediné řešení je líp je zaplatit (dělala jsem ve stavební firmě, vím o čem mluvím)
Re: Omezení podání výpovědi
Právě, taky jsme stavební firma...
A ono se nejedná jen tak o obyčejné "lopaťáky", ale např. obsluhy stavebních strojů. Ono sehnat dobrého bagristu není nic jednoduchého. A když s ním pak vedení jedná jako s kusem hadru, tak se chlapík naštval a podal výpověď. Navrhoval ukončení PP dohodou (odešel by za měsíc), na to vedení nepřistoupilo, tak odešel a už nepřišel.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.