Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu !! Exekuce-výpočet-moc prosím!! od Kara - Re: !! Exekuce-výpočet-moc prosím!! V prvé řadě mám několik...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 8. 2015 13:00

  Kara (neregistrovaný)

  Re: !! Exekuce-výpočet-moc prosím!!
  V prvé řadě mám několik dotazů: Opravdu na toho zaměstnance přišlo ve stejný den 9 exekučních příkazů? Do té doby neměl žádnou exekuci? Je to novější zaměstnanec a v ZL neměl uvedenou žádnou exekuci? Nebo je to Váš starý zaměstnanec a opravdu Vám na něj dříve žádná exekuce nepřišla, až teď těch 9 zároveň?

 • 18. 8. 2015 13:06

  LK (neregistrovaný)

  Re: !! Exekuce-výpočet-moc prosím!!
  Zaměstnanec začal pracovat 1.6.2015. Přišel z ÚP, kde byl několik let, předtím podnikal několik let jako OSVČ a odtud ty dluhy.
  Dne 24.7.2015 přišlo do DS z jedné exekuční kanceláře a od celníků 9 exekučních příkazů. Následně přišlo dne 31. 7. 2015 do DS 9 Vyrozumění o nabytí právní moci - na každém dokumentu je uvedeno "exekuční příkaz nabyl právní moci dne 29.7.2015".
  Tedy můj postup výpočtu jednotlivých srážek v rámci třetin je správný,
  je to tak? Ale co teď? S programátorem se tak rychle nedomluvím, takže jedině ty poměrné částky ručně vypočítat a opravit v programu??
  Co byste s tím dělali vy? Díky moc!

 • 18. 8. 2015 13:19

  Kara (neregistrovaný)

  Re: !! Exekuce-výpočet-moc prosím!!
  Datum nabytí právní moci není důležité. Pro stanovení pořadí exekucí je důležité datum doručení zaměstnavateli (předešlému zaměstnavateli). Jestliže jsou to všechno exekuční příkazy srážkami ze mzdy a opravdu byly Vám, jako úplně prvnímu zaměstnavateli, doručeny ve stejný den ( v žádném exekučním příkaze není napsáno, že byl někdy dříve doručen nějakému dřívějšímu plátci), pak mají stejné pořadí. První třetina se pak rozpočítá poměrně vůči výši dluhů mezi všechny exekuce (tzn. přednostní i nepřednostní), druhá třetina se rozpočítá poměrně vůči výši dluhů jen mezi přednostní exekuce.
  Tzn. 1. třetinu rozpočítáte takto: sečtete dluh všech exekucí. Tímto podělíte tu třetinu. Vyjde X. X krát dluh jedné exekuce, X krát dluh druhé exekuce atd.
  2. třetinu rozpočítáte stejně, akorát sečtete dluh pouze přednostních exekucí a rozpočítáte pouze mezi přednostní.
  Takže nepřednostní budou uhrazované pouze z 1. třetiny, přednostní budou uhrazované z 1. i 2. třetiny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).