Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Lékařka - změna adresy od Maxx - Re: lékařka - změna adresy Mám klientku (lékařku), která...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 9. 2016 9:38

    Maxx (neregistrovaný)

    Re: lékařka - změna adresy
    Mám klientku (lékařku), která změnila sídlo ordinace asi před 2 lety. Na aresu má novou adresu, ale nic jsme samy nehlásily. Řekla bych, že to proběhne přes Krajský úřad, který schvaluje (zapisuje) nové sídlo ordinace.

  • 22. 9. 2016 10:41

    účRen (neregistrovaný)

    Re: lékařka - změna adresy
    No, tak já nevím.
    Na Lékařské komoře je adresa správná, v ARESu ale stále ta stará.
    Paní doktorka si nepamatuje, jestli někde změnu hlásila.
    Pátrala jsem v ARESu, odkazují na zdrojové registry, ze kterých se vychází. Pro živnostníky je mi jasné, že se hlásí na městském úřadě přes živnostenský úřad, ale lékař není živnostník. Neporadí mi, prosím, někdo, na koho se obrátit?
    Děkuji

  • 22. 9. 2016 10:59

    Maxx (neregistrovaný)

    Re: lékařka - změna adresy
    Lékařka si nevyřizovala změnu adresy na krajském úřadě? V mé případě to tak bylo. Kraj jí tu změnu "povolil".

    Jak je to dlouho, co se přestěhovala?

  • 22. 9. 2016 11:19

    účRen (neregistrovaný)

    Re: lékařka - změna adresy
    Asi dva roky.
    Máte pravdu s tím Krajským úřadem. Napsala jsem si dotaz na Český statistický úřad a dostala jsem následující odpověď:
    "náš Registr ekonomických subjektů (RES) má od roku 2012 již jen informativní a statistickou funkci - aktualizuje se dávkovým způsobem cca 1x měsíčně.
    Oficiálním státním registrem pro ekonomické subjekty je od roku 2012 základní Registr osob (ROS), z kterého se pak aktualizuje náš RES. Pokud dotyčná lékařka již změnila svou adresu u příslušného krajského úřadu - tak ten ji, jako příslušný editor, do ROS zapsal - a k nám se změna propíše automaticky s příští aktualizací.
    Pokud zatím ve věci změny adresy nebyly podniknuty žádné kroky - tak je třeba adresu primárně změnit u příslušného krajského úřadu - ten ji změní nejen v resortním registru zdravotnických zařízení, ale hlavně i ve zmíněném základním Registru osob (ROS)."
    Maxx, děkuji za odpověď, jdu kontaktovat Krajský úřad.
    Přeji hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).