Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Exekuce-změna z nepřednostní na přednost od Kara - Re: Exekuce-změna z nepřednostní na před Pro nepřednostní se...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 12. 2016 9:50

  Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

  Re: Exekuce-změna z nepřednostní na před
  Pro nepřednostní se sráží 1 třetina, pro přednostní 2 třetiny, takže změna bude taková, že bude vyšší srážka. Kdo je věřitelem? Copak z toho exekučního příkazu nebylo jasné hned, že by to měla být exekuce přednostní?

 • 20. 12. 2016 10:02

  HB (neregistrovaný) 213.211.62.---

  Re: Exekuce-změna z nepřednostní na před
  Jak jsem psala, oznámení o změně nám přišlo od exekutora s tím ,že se stala chyba u nich hned při původní exekuci, dotyčný má více exekucí, z toho jednu přednostní na děti

 • 20. 12. 2016 10:51

  Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

  Re: Exekuce-změna z nepřednostní na před
  No mně právě zajímalo, kdo je věřitelem, na co ta exekuce je, protože to když víte, tak vůbec nepotřebujete mít od exekutora napsáno,cestou je přednostní nebo ne. Např dluh daně nebo SP nebo ZP jsou vždy přednostní.
  No, pokud má exekucí více, musíte je mít v první řadě všechny seřazené podle data doručení. Pokud je jich více doručených ve stejný den, mají stejné pořadí. A pak teprve rozlišujeme, která je přednostní a která nepřednostní. Pro přednostní se sráží 1. třetina i 2. třetina, pro nepřednostní se sráží 1. třetina, s pohledávkou pro výživné nebo dlužné výživné se zachází jako s přednostní pohledávkou s tím, že případně předbíhá všechny pohledávky, ale jen ve druhé třetině. No a ještě se pracuje s částkou zabavitelnou bez omezení. Takže napište pořadí té které exekuce a zda jde o přednostní, nepřednostní nebo o výživné nebo dlužné výživné.
  Každopádně to chápu tak, že ten exepříkaz, o kterém píšete, má 1. pořadí. A původně jste ho vedli jako nepřednostní, od teď bude přednostní. A dál? Co další exepříkazy- pořadí, druh?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).