Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu 2 exekuce - 1 předn, 1 nepřed od info1234 - Re: 2 exekuce - 1 předn, 1 nepřed Dle...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 3. 2017 21:25

info1234 (neregistrovaný) 95.80.216.---

Re: 2 exekuce - 1 předn, 1 nepřed
    Dle mého se nejprve doplatí přednostní exekuce (4024,- máte správně) a až se ukončí, poté začnete srážet nepřednostní. Kdyby byla první nepřednostní a přišla do toho přednostní, začnete srážet i na tu druhou přednostní druhou třetinu. Prostě si ta nepřednostní musí počkat.

• 8. 3. 2017 10:08

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Důležité je, zda jste vy první zaměstnavatel, který exekuce sráží a nebo zda to jsou starší exekuce, které byly již dříve doručeny jinému plátci mzdy. Pořadí se řídí datem doručení prvnímu plátci mzdy.

• 8. 3. 2017 13:44

m44 (neregistrovaný) 88.101.207.---

Tak to musím zjistit, jestli jsou uvedeny exekuce na jeho zápočtovém listě (je to nový klient, zápočťáky se ke mně ještě nedostaly).
    A tedy teoreticky, pokud předchozí zam-tel již srážel, tak určil pořadí, a když bude nepřednostní první a přednostní druhá, tak srážím na přednostní druhou třetinu a třetí třetinu rozdělím poměrem (první třetina zůstane zam-ci)?
    A pokud bude pořadí exekucí obráceně, tak nepředností musí počkat, až uspokojíme přednostní?
    Děkuji

• 8. 3. 2017 13:58

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Z první třetiny srážíte podle pořadí a z druhé srážíte přednostní. Poměrem dělíte jen v případě, že dojdou ve stejný den.

První nepřednostní, srážíte 1/3 na nepřednostní a druhou 1/3 na přednostní.

První přednostní, srážíte obě třetiny na přednostní.

• 8. 3. 2017 14:14

Děkuji moc za vysvětlení.
    Už se v tom začínám pomalu orientovat.
    K potvrzení o zaměstnání mám informaci, že zam-nec žádný nepředložil, protože byl před tím dlouhá léta OSVČ.
    Jak tedy můžu zjistit, jestli před námi někdo srážel tyto exekuce?
    Děkuji za rady. Už jsem načetla tolik informací o tom, ale jak se to řeší v praxi, je zase jiná kapitola.

• 8. 3. 2017 14:54

Tak a jak čím dál tím víc pronikám do problematiky exekucí, tak mám na Vás, milí kolegové, další otázky :-)
    - sdělujete soudnímu exekutorovi číslo bankovního účtu zam-ce, na který odvádíte jeho mzdu? Dočetla jsem se, že takový požadavek exekutora je neoprávněný, §33 odst. 4 exekučního řádu neplatí pro zam-tele, ale pro banky?
    - deponujete, u nově doručených exekucí, sražené částky před nabytím právní moci exekučního příkazu, když to exekutor nařizuje? Prý je takový pokyn exekutora neoprávněný a mzdová účetní ho nesmí splnit. Dle § 47 odst. 2 exekučního řádu nelze exekuci provést před právní mocí ex. příkazu. Deponovat lze u insolvence a u exekucí srážených již před rokem 2012, kde pokračuji jako další zam-tel?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).