Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu OSVČ auto do podnikání od mirka..p - Re: OSVČ auto do podnikání ad 1) anoad 2)...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 3. 2017 10:55

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: OSVČ auto do podnikání
    ad 1) ano
    ad 2) ano, pokud bude uplatňovat DPH z provoznýích výdajů na auto, mimo jiné i proto, aby prokázal, jakou část má pro podnikání a jakou pro soukromé účely
    ad 3) ano, ale krácené, podle poměru použití pro podnikání a soukromě
    ad 4) kdykoli - a zde si nejsem jistá, zda nebude muset dodanit

  • 22. 3. 2017 11:09

    js (neregistrovaný) 84.19.76.---

    Re: OSVČ auto do podnikání
    Paní Mirko, moc Vám děkuji za rychlou stručnou, přehlednou, pomoc :-)
    Ještě prosím k bodu 4) pokud by neuplatňoval žádné výdaje, tak by snad nemusel dodaňovat ...
    A ještě v knize jízd by musel mít zaznamenávat pouze služební cesty (datum, cíl, účel cesty pro podnikání a ujeté km) nebo i soukromé?

  • 22. 3. 2017 11:27

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: OSVČ auto do podnikání
    Kniha jízd jen na služební, u soukromých jízd uvádím jen jednou za měsíc součet KM aby seděl celkový stav tachometru

    V tom bodu 4 si opravdu nejsem jistá, ale domnívám se, že při vyřazení se musí dodanit podle §13/4 ZDPH...to že si nenárokoval odpočet při nákupu myslím, není rozhodující, protože uplatnit mohl.
    Četla jsem k tomu někde nějaký výklad, ale už si to přesně nepamatuji....proto počkejte na další rady

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).