Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Výdajový paušál od .. - Re: výdajový paušál Nejdříve definujte, co myslíte tím ...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2017 14:14

    .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

    Re: výdajový paušál
    Nejdříve definujte, co myslíte tím "výdajový paušál"

    Uplatňování výdajů procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) ZDP?

    nebo

    Uplatnění paušálního výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem dle § 24 odst. 2) písmeno zt) ZDP?

  • 27. 3. 2017 14:17

    V. H. (neregistrovaný) 213.192.59.---

    Re: výdajový paušál
    Omlouvám se, jde o uplatňování výdajů procentem z příjmů (§7 odst. 7)

  • 27. 3. 2017 14:25

    .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

    Re: výdajový paušál
    Rozdělme to na dvě části
    Jedna je, že při uplatňování výdajů procentem, pokud současně nevedete účetnictví, nemáte dle ZDP obchodní majetek. Takže není co kam zařazovat a není co začít odepisovat. ZDP 4/4
    Druhá je ta, že již započatý odpis dříve zařazeného majetku nelze po dobu uplatňování výdajů procentem vlastně přerušit / zjednodušeně řečeno / více ZDP 26 / 7 / 8

  • 27. 3. 2017 14:47

    V. H. (neregistrovaný) 213.192.59.---

    Re: výdajový paušál
    >>>>Dobrý den, moc prosím o radu jak je to s evidencí
    >>>>odpisů majetku (automobilu) při uplatňování
    >>>>výdajového
    >>>>paušálu.
    >>>>V roce 2014 jsme koupili nákladní automobil a
    >>>>(evidenčně) uplatnili odpis (rovnoměrný). Mohu
    >>>>evidenčně odpis
    >>>>přerušit? 2016 koupen jiný automobil. Mohu evidenčně
    >>>>nezačít odepisovat?
    >>>>Díky za rady.
    >>>>V.H.
    >>>
    >>>
    >>>Nejdříve definujte, co myslíte tím "výdajový paušál"
    >>>
    >>>Uplatňování výdajů procentem z příjmů dle § 7 odst.
    >>>7)
    >>>ZDP?
    >>>
    >>>nebo
    >>>
    >>>Uplatnění paušálního výdaj na dopravu silničním
    >>>motorovým vozidlem dle § 24 odst. 2) písmeno zt)
    >>>ZDP?
    >>>
    >>Omlouvám se, jde o uplatňování výdajů procentem z
    >>příjmů (§7 odst. 7)
    >
    >Rozdělme to na dvě části
    >Jedna je, že při uplatňování výdajů procentem, pokud
    >současně nevedete účetnictví, nemáte dle ZDP obchodní
    >majetek. Takže není co kam zařazovat a není co začít
    >odepisovat. ZDP 4/4
    >Druhá je ta, že již započatý odpis dříve zařazeného
    >majetku nelze po dobu uplatňování výdajů procentem
    >vlastně přerušit / zjednodušeně řečeno / více ZDP 26 / 7 /
    >8
    >
    >Omlouvám se, teď jsem zmatená. U zakoupených aut jsem si odečetle DPH, tak jsem je do majetku musela zařadit? Takže když jsem minulé zdaňovací období v daňovém přiznání uvedla cenu majetku na začátku období a na konci poníženou o odpis, bylo to špatně?
    Ještě jsem k tomu papírově odepisovala auto na které jsem uplatnila odpis ještě, když jsme výdaje uplatňovali klasicky účtenkami. Měla jsem tedy odpis přerušit? Jsem takový účetní samouk, tak mé informace jsou asi zmatečné, ale jsem vděčná za všechny rady.
    >
    >

  • 27. 3. 2017 14:54

    mirka..p (neregistrovaný) 81.91.83.---

    Re: výdajový paušál
    Přečtěte si ještě jednou, co psala tečka.....majetek pořízený v době, kdy jste již uplatňovali výdaje % není obchodním majetekem, není co zařadit, co odpisovat. Naproti tomu majetek pořízený v době, kdy jste uplatňovali skutečné výdaje se(zjednodušeně řečeno) musí evidenčněodpisovat po dobu uplatnění výdajů %

  • 27. 3. 2017 15:04

    V. H. (neregistrovaný) 213.192.59.---

    Re: výdajový paušál
    Takže majetek koupený při uplatňování výdajů v % nebudu ani papírově odepisovat i když jsem uplatnila výdaj v DPH. Jde mi hlavně o to, že tento rok budu mít zaměstnance a už se do paušálu nevejdu. Budu muset začít používat klasické výdaje. Potom už odpisy budu moci uplatnit? Mám podat za rok 2015 opravné přiznání a tam opravit cenu majetku? Moc děkuji za rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).