Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pracovní fond od Jana - Re: Pracovní fond ****A v pracovní smlouvě máte napsáno,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2005 17:02

    Jana (neregistrovaný)

    Re: Pracovní fond
    ****
    A v pracovní smlouvě máte napsáno, že pracujete po-čt? S tím jsem se ještě nesetkala.

  • 7. 11. 2005 18:29

    Jiřka (neregistrovaný)

    Re: Pracovní fond
    Trochu mě zmátl Váš výpočet hodin. Nemělo by to být 9x17h, ale 9 h x 17 dní = 153 h. Každopádně protože byl svátek v pátek a ten není Vaším pracovním dnem, nezapočítávají se tyto hodiny svátku do tzv. fondu. Mzda se ovšem nezmění, ta je stále stejná.
    Je to totéž, jako když má někdo rozvrženou pracovní dobu po - pá a svátek je v sobotu.

  • 8. 11. 2005 13:35

    Jarda (neregistrovaný)

    Re: Pracovní fond
    Paní Jiřko mám to chápat tak, že pokud přijde svátek na sobotu nebo neděli a není to můj pracovní den, tak je svátek neplacený ? A pokud to je můj pracovní den tak dostanu příplatek za svátek a svátek se započítá do fondu? Například:
    dva zaměstnanci se střídají na směně po pěti dnech a dělají 12 hodin. Dělají soboty, neděle, svátky. Mají měsíční mzdu. Při tomto způsobu rozdělení prac. doby mají i přesčasy.
    1) Přesčasy nad fond pracovní doby + 25% příplatek
    2) svátek - pokud ho odpracují - 100% příplatek (jenom nevím jak se liší proplácení odpracovaného svátku, který přijde na sobotu, neděli nebo na všední den. Je v tom rozdíl?
    Už jsem se na to ptal, ale z odpovědí jsem nebyl moc moudrý.
    1. zaměstnanec odpracoval v říjnu 189 hodin, pracoval 28.10. (svátek)
    spočítal jsem 29 hodin přesčas s příplatkem 25% a 100% příplatek za 12 hodin svátku.
    2. zaměstnanec odpracoval 168 hodin
    dostane 25% příplatek za 8 hodin přesčas.
    Můžete mi to zkontrolova? Děkuji a hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).