Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nájem do eet? od Pavel Jirsa - Re: nájem do ZET? Madlo,nevím čemu říkáte "firma".Pokud máte...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2018 12:17

    Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

    Re: nájem do ZET?
    Madlo,

    nevím čemu říkáte "firma".

    Pokud máte na mysli fyzickou osobu, která má pronájem v § 9 ZDP, tak ta šmírovacímu ZET nepodléhá.

    Pokud je "firma" obchodní korporace, tak ta ZET obecně podléhá. Protože je ZET protiústavní, tak se 3. a 4. etapa odkládá. Novela má být do 2/2018.

    Hezký den!

  • 15. 1. 2018 12:25

    Madlap (neregistrovaný) 109.81.215.---

    Re: nájem do ZET?
    Omlouvám se za neupřesnění naší firmy. Ano jsme fyzická osoba.
    Děkuji Vám za odpověď.

  • 15. 1. 2018 12:57

    Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

    Re: nájem do ZET?
    Madlo,

    pokud by byl předmět nájmu zařazen v obchodním majetku fyzické osoby, tak platí to, co jsem napsal o právnické osobě. Tj. zatím ÚS pozastavil protiústavní 3. a 4. etapu.

    Stranou ponechávám, že deklarovaným cílem ZET bylo prý aby se srovnalo podnikatelské prostředí. Přitom, jak je vidět, záleží na tom, zda příjmy dáte do § 7 nebo § 9 ZDP. To je asi ta rovnost.

    Hezký den!

  • 16. 1. 2018 11:47

    Madlap (neregistrovaný) 109.108.102.---

    Re: nájem do ZET?
    >>>>Dobrý den,jsme firma provozující maloobchod a k tomu
    >>>>pronajímáme byty a nebytové prostory. Patří částka za
    >>>>nájem do eet? živnost na hotelnictví nemáme.Děkuji za
    >>>>odpovědi
    >>>
    >>>Madlo,
    >>>
    >>>nevím čemu říkáte "firma".
    >>>
    >>>Pokud máte na mysli fyzickou osobu, která má pronájem
    >>>v § 9 ZDP, tak ta šmírovacímu ZET nepodléhá.
    >>>
    >>>Pokud je "firma" obchodní korporace, tak ta ZET
    >>>obecně
    >>>podléhá. Protože je ZET protiústavní, tak se 3. a 4.
    >>>etapa odkládá. Novela má být do 2/2018.
    >>>
    >>>Hezký den!
    >>
    >>Omlouvám se za neupřesnění naší firmy. Ano jsme
    >>fyzická osoba.
    >>Děkuji Vám za odpověď.
    >
    >Madlo,
    >
    >pokud by byl předmět nájmu zařazen v obchodním majetku
    >fyzické osoby, tak platí to, co jsem napsal o
    >právnické osobě. Tj. zatím ÚS pozastavil protiústavní 3. a 4.
    >etapu.
    >
    >Stranou ponechávám, že deklarovaným cílem ZET bylo prý
    >aby se srovnalo podnikatelské prostředí. Přitom, jak
    >je vidět, záleží na tom, zda příjmy dáte do § 7 nebo §
    >9 ZDP. To je asi ta rovnost.
    >
    >Hezký den!

    Příjmy z pronájmu dáváme do §7.
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).