Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Automechanik prodej autodílů od mirka..p - Re: automechanik prodej autodílů no to je přímo hovadina

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 3. 2018 13:41

  mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

  Re: automechanik prodej autodílů
  no to je přímo hovadina

 • 7. 3. 2018 14:45

  .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

  Re: automechanik prodej autodílů
  OT. Řekněme si to na rovinu. OSVČ může přijít s čím chce - otázkou je, zda je to (a to nejen v souladu se zákony) proveditelné. A zda s tím chce být jeho účetní v rámci zpracování podkladů pro DAP spojována.

  Pokud si OSVČ koupí zlatý šperk v podobě výfuku, za nějakou dobu ho šperk omrzí a prodá ho bez ztráty, tak pak by se i dalo uvažovat o tom, že by "zisk" nemusel zdanit.

  Pokud OSVČ koupí výfuk na vozidlo a v rámci poskytované služby ho namontuje do vozidla svého zákazníka - pak ho vyfakturuje buď v rámci poskytované služby / pak si může výdaje na pořízení výfuku může dát do daňově uznatelných výdajů /, nebo ho zákazníkovi daruje. A v tom případě si nemůže zaevidovat výdaj na pořízení výfuku do daňově uznatelných výdajů. Ale příjmy budou stále ke zdanění. Pokud daruje, tak zdaní stejně celých 6 tisíc - jen si neodečte ty výdaje za pořízení výfuku.

  Pokud OSVČ koupí výfuk na vozidlo a bez montáže ho přeprodá klientovi - a MÁ živnost na nákup a prodej / Velkoobchod a maloobchod / (zjednodušeně řečeno), pak nemůže být o nějakém "nezdanění" zisku vůbec řeč.

  Pokud OSVČ koupí výfuk na vozidlo a bez montáže ho přeprodá klientovi - a NEMÁ živnost na nákup a prodej / Velkoobchod a maloobchod /, pak co - pak podniká v rámci této živnosti načerno.

  Asi bych se optala klienta, která z těchto 4 nastíněných možností by to měla dle jeho názoru být. Uvidíte.

 • 7. 3. 2018 16:03

  mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

  Re: automechanik prodej autodílů
  Měla jsem také tu "čest" s klientem, který neustále chodil s tím, co mu řekli "chlapi v hospodě" a po mně se dožadoval ať to realizuji.
  Dlouho jsme spolu nespolupracovali, on mě otravoval nesmyslnými požadavky a já jeho tím, že jsem trvala na tom, ať mu ti chlapi dávají s těmi radami i odkazy na §§.
  Nakonec jsem mu sama doporučila, ať si nechá zpracovat DE tou účetní, o které chlapi říkali, že ona to umí zaonačit a všechno jim dá do výdajů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).