Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Prodloužení lhůty pro následné KH od .. - Re: Prodloužení lhůty pro následné KH NeprodlouziteVětšinou má klient...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 13. 9. 2018 8:04

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Neprodlouzite

    Většinou má klient se svojí externí účetní domluveno, že se po dobu dovolené externi účetní neotvírá datová schránka, aby se prodloužila doba pro podání následného Kontrolního hlášení na základě vyzvy. Prodloužení o 10 dnů.
    Jaká pravidla máte domluvená se svojí externí účetní pro tyto případy?

    Notifikacni zprávy s tím, co a od koho do Datové schránky dorazilo, může dostávat majitel schránky na svůj mail. Takže se může vyvarovat toho aby otevřel DS, pokud přijde Výzva od FU.

    Problém mozna bude jinde, než že by účetní nezauctovala daňový doklad na vstupu. Leda že by se jednalo o režim přenosu daňové povinnosti.

  • 13. 9. 2018 9:22

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Lhůtu neprodloužíte.
    pokud se jedná o váš odpočet, pak uplatníte do 3 let od DUZP.
    pokud o režim přenesení, § 104

  • 13. 9. 2018 9:25

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Napadá mě podat rychlou odpověď na výzvu - s tím, že u Vás je vše v pořádku ( i když možná není)...jen prostě aby ve lhůtě byl odeslaný papír.

  • 13. 9. 2018 10:22

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    takže půjdou po dodavateli, i když to má dobře ??

  • 13. 9. 2018 10:27

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Odsune se následné o 2-3 dny, než se účetní vrátí...připadá mi to lepší řešení, než platit pokutu. Myslíte, že dodavatel by na odběratele bral ohled, kdyby se situace obrátila?

  • 13. 9. 2018 10:54

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    výzva se posílá oběma stranám, tak to bylo u nás.
    POkud obě strany pošlou, že mají dobře, co pak ??

  • 13. 9. 2018 11:02

    Maxx (neregistrovaný) 89.24.53.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    "věci pro úřady". Na úřady vše
    >>>>>>>posílám sám přes datovku.
    >>>>>>>
    >>>>>>>Teď se mi stalo, že se ozval FÚ přes datovku s tím,
    >>>>>>>že
    >>>>>>>bych měl do 5 dnů podat následné kontrolní hlášení,
    >>>>>>>protože v řádném byla (pravděpodobně) chyba - vypadá
    >>>>>>>to,
    >>>>>>>že účetní nezaúčtovala jednu fakturu (zjištěno
    >>>>>>>kontrolou u dodavatele).
    >>>>>>>
    >>>
    >>>>>>
    >>>>>>Většinou má klient se svojí externí účetní domluveno,
    >>>>>>
    >>>>>>že se po dobu dovolené externi účetní neotvírá datová
    >>>>>>schránka, aby se prodloužila doba pro podání
    >>>>>>následného Kontrolního hlášení na základě vyzvy.
    >>>>>>Prodloužení o
    >>>>>>10 dnů.
    >>>>>>Jaká pravidla máte domluvená se svojí externí účetní
    >>>>>>pro tyto případy?
    >>>>>>
    >>>>>>Notifikacni zprávy s tím, co a od koho do Datové
    >>>>>>schránky dorazilo, může dostávat majitel schránky na
    >>>>>>svůj
    >>>>>>mail. Takže se může vyvarovat toho aby otevřel DS,
    >>>>>>pokud přijde Výzva od FU.
    >>>>>>
    >>>>>>Problém mozna bude jinde, než že by účetní
    >>>>>>nezauctovala daňový doklad na vstupu. Leda že by se
    >>>>>>jednalo o
    >>>>>>režim přenosu daňové povinnosti.
    >>>>>
    >>>>>Lhůtu neprodloužíte.
    >>>>>pokud se jedná o váš odpočet, pak uplatníte do 3 let
    >>>>>od DUZP.
    >>>>>pokud o režim přenesení, § 104
    >>>>
    >>>>Napadá mě podat rychlou odpověď na výzvu - s tím, že
    >>>>u
    >>>>Vás je vše v pořádku ( i když možná není)...jen
    >>>>prostě
    >>>>aby ve lhůtě byl odeslaný papír.
    >>>
    >>>takže půjdou po dodavateli, i když to má dobře ??
    >>Odsune se následné o 2-3 dny, než se účetní
    >>vrátí...připadá mi to lepší řešení, než platit pokutu.
    >>Myslíte,
    >>že dodavatel by na odběratele bral ohled, kdyby se
    >>situace obrátila?
    >
    >výzva se posílá oběma stranám, tak to bylo u nás.
    >POkud obě strany pošlou, že mají dobře, co pak ??

    My jsme jednou na FU posilali i predmetny doklad. Predpokladam, ze to bylo v pripade, ze jsme oba potvrdili puvidni podane KH.

  • 13. 9. 2018 11:15

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    >>>>>>>Jsem OSVČ, plátce DPH, mám účetní, která mi
    >>>>>>>zpracovává
    >>>>>>>veškerá přiznání a "věci pro úřady". Na úřady vše
    >>>>>>>posílám sám přes datovku.
    >>>>>>>
    >>>>>>>Teď se mi stalo, že se ozval FÚ přes datovku s tím,
    >>>>>>>že
    >>>>>>>bych měl do 5 dnů podat následné kontrolní hlášení,
    >>>>>>>protože v řádném byla (pravděpodobně) chyba - vypadá
    >>>>>>>to,
    >>>>>>>že účetní nezaúčtovala jednu fakturu (zjištěno
    >>>>>>>kontrolou u dodavatele).
    >>>>>>>

    >>>>Napadá mě podat rychlou odpověď na výzvu - s tím, že
    >>>>u
    >>>>Vás je vše v pořádku ( i když možná není)...jen
    >>>>prostě
    >>>>aby ve lhůtě byl odeslaný papír.
    >>>
    >>>takže půjdou po dodavateli, i když to má dobře ??
    >>Odsune se následné o 2-3 dny, než se účetní
    >>vrátí...připadá mi to lepší řešení, než platit pokutu.
    >>Myslíte,
    >>že dodavatel by na odběratele bral ohled, kdyby se
    >>situace obrátila?
    >
    >výzva se posílá oběma stranám, tak to bylo u nás.
    >POkud obě strany pošlou, že mají dobře, co pak ??

    Stále ještě řešíme problém nicka Michal1900 ?

    Postup k odstranění pochybností (POP)
    Daňový řád - § 89

    Nebo se mezi okamžikem odeslání následného "potvrzujícího" KH (na Výzvu) a dnem, kdy FÚ pošle Výzvu podle § 89 DŘ vrátí z dovolené externí účetní OSVČ a dořeší to.

    Stejně je zvláštní, že by FÚ poslal Výzvu kvůli nezaevidovanému plnění na vstupu.

  • 13. 9. 2018 11:58

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Ještě by mohl správce daně postupovat podle § 80 a násl. DŘ. Přinejhorším podle § 85 a násl. DŘ.

  • 13. 9. 2018 11:27

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Pak už bude zpět účetní a pošle následné KH.

  • 13. 9. 2018 12:23

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    nemůže to být kvůli odpočtu na vstupu.
    ten je dobrovolný, nemusí se dělat, v podstatě nemusím dělat žádné odpočty a oddíly B2,B3 můžu mít úplně prázdné

  • 13. 9. 2018 13:19

    Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Vzdyt ve vyzve je vzdy popsano, co kde chybi - DIC druhe strany, DPPD, castky i oddil, kde to ma byt uvedeno.

    (Ja ted mam vyzvu na 4 doklady nezahrnute v A4. Odberatel si uplatnil DPH ze zjednoduseneho dokladu v hodnote nad 10 tis a zahrnul to do B2. Pekny vopruz.)

  • 13. 9. 2018 9:36

    Michal1900 (neregistrovaný) 94.230.152.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Účetní k moji DS nemá přístup, vše posílám sám.

  • 13. 9. 2018 10:05

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    >>>Jsem OSVČ, plátce DPH, mám účetní, která mi
    >>>zpracovává
    >>>veškerá přiznání a "věci pro úřady". Na úřady vše
    >>>posílám sám přes datovku.
    >>>
    >>>Teď se mi stalo, že se ozval FÚ přes datovku s tím,
    >>>že
    >>>bych měl do 5 dnů podat následné kontrolní hlášení,
    >>>protože v řádném byla (pravděpodobně) chyba - vypadá
    >>>to,
    >>>že účetní nezaúčtovala jednu fakturu (zjištěno
    >>>kontrolou u dodavatele).
    >>>
    >>>Problém je, že účetní je do 19. září na dovolené.
    >>>
    >>>Zajímalo by mě, jak pětidenní lhůtu prodloužit, aby
    >>>to
    >>>mohla vyřešit, až se vrátí... Hrozí tam pokuta asi 30
    >>>000 Kč, což je pro mě jako živnostníka šílené :(
    >>>
    >>>Děkuji za každý názor / pomoc...
    >>
    >>
    >>Neprodlouzite
    >>
    >>Většinou má klient se svojí externí účetní domluveno,
    >>
    >>že se po dobu dovolené externi účetní neotvírá datová
    >>schránka, aby se prodloužila doba pro podání
    >>následného Kontrolního hlášení na základě vyzvy.
    >>Prodloužení o
    >>10 dnů.
    >>Jaká pravidla máte domluvená se svojí externí účetní
    >>pro tyto případy?
    >>

    >Účetní k moji DS nemá přístup, vše posílám sám.

    To je v pořádku. Jen nechápu, proč jste otvíral datovou schránku, do které přišla zpráva z finančního úřadu v době, kdy máte externí účetní na dovolené. Nebo jste ji neotevřel a došlo k doručení zprávy fikcí (tj. po 10 dnech po doručení zprávy, kdy oprávněná osoba neotevřela datovou schránku)?
    Jaká máte s externí účetní domluvená pro podobné situace pravidla? * Obdržel jste od ní instrukce, jak přesně máte zpracovat a podat následné Kontrolní hlášení? S tím, že trváte na původním podání (jak navrhovala paní Mirka)?
    * Nebo od ní máte kontakt na její zástup (kolegyni,..), který tento problém bude s Vámi řešit?
    * Či máte domluveno, že ji budete kontaktovat na dovolené s tím, že ona má sebou notebook s programem a bude schopná zpracovat a poslat Vám následné Kontrolní hlášení?
    Kdy byla datová zpráva s výzvou od FÚ doručena? Dnes, včera, dříve?

  • 13. 9. 2018 10:10

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Pane Michale, všechno, co zde píše "dvě tečky" je opravdu důležité mít se svou účetní domluvené...

  • 13. 9. 2018 22:40

    Michal1900 (neregistrovaný) 94.230.152.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Nemám - a jsem poučen pro příště. Díky.

  • 14. 9. 2018 10:16

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Pane Michale, kdybyste potřeboval zkontrolovat ten soubor před odesláním, napište zde svůj e-mail a já vám napíšu zprávu...

  • 13. 9. 2018 22:48

    Michal1900 (neregistrovaný) 94.230.152.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    Datovku jsem otevřel, protože jsem chtěl vědět, co mi FÚ chce. Vůbec by mě nenapadlo, že tam bude něco takového a tak krátký limit na opravu.

    Pravidla s účetní nemám domluvená žádná; já ani nevěděl, že není k dispozici, než jsem ji zastihl. Říkala mi, že mám zkusit lhůtu nějak prodloužit, ale vzhledem k tomu, že je bez počítače, přeposlanou zprávu od FÚ ani nečetla - zdá se mi divné, že by nevěděla, že to prodloužit nejde...

    Zástup nemá, je zaměstnaná a kromě toho si přivydělává jako OSVČ.

    Výzva byla doručena minulý pátek, nejpozději do zířka bych měl poslat odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).