Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu dodanění pojistek od .. - Re: dodanění pojistek Ptáte se přesně na co? ...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 27. 9. 2018 14:23

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: dodanění pojistek
    Ptáte se přesně na co? Na "dodanění" uplatněné nezdanitelné části základu daně, nebo na "dodanění" platby příspěvku od zaměstnavatele?

    Zákon o daních z příjmů
    § 15 odst. 6) věta poslední
    .
    Zákon o daních z příjmů
    § 6 odst. 9) písmeno p) bod 3.

  • 27. 9. 2018 14:45

    svendy (neregistrovaný) 217.197.152.---

    Re: dodanění pojistek
    >>Dobrý den, dodanit pojistky se musí za každý rok
    >>zvlást , nebo muze se za více let dohoromady na jedno
    >>přiznání? Konkrétně, dodanit 4 roky zpětně zrušenou
    >>pojistku. Tak na jakém vzoru formuláře DP, za každý
    >>rok
    >>zvlášt?
    >>děkuji
    >
    >Ptáte se přesně na co? Na "dodanění" uplatněné
    >nezdanitelné části základu daně, nebo na "dodanění" platby
    >příspěvku od zaměstnavatele?
    >
    >Zákon o daních z příjmů
    >§ 15 odst. 6) věta poslední
    >.
    >Zákon o daních z příjmů
    >§ 6 odst. 9) písmeno p) bod 3.


    ano, Na "dodanění" uplatněné
    >nezdanitelné části základu daně, a zda když je to za 4 roky, tak 4 priznání 4 nebo 1 a částku za ty roky dohromady?
    >
    >
    >
    >

  • 27. 9. 2018 14:51

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: dodanění pojistek_§ 15 odst. 6) ZDP
    >>>Dobrý den, dodanit pojistky se musí za každý rok
    >>>zvlást , nebo muze se za více let dohoromady na jedno
    >>>přiznání? Konkrétně, dodanit 4 roky zpětně zrušenou
    >>>pojistku. Tak na jakém vzoru formuláře DP, za každý
    >>>rok
    >>>zvlášt?
    >>>děkuji
    >>
    >>Ptáte se přesně na co? Na "dodanění" uplatněné
    >>nezdanitelné části základu daně, nebo na "dodanění"
    >>platby
    >>příspěvku od zaměstnavatele?
    >>
    >>Zákon o daních z příjmů
    >>§ 15 odst. 6) věta poslední
    >>.
    >>Zákon o daních z příjmů
    >>§ 6 odst. 9) písmeno p) bod 3.
    >
    >
    >ano, Na "dodanění" uplatněné
    >>nezdanitelné části základu daně, a zda když je to za 4
    >>roky, tak 4 priznání 4 nebo 1 a částku za ty roky
    >>dohromady?

    . přečtěte si prosím
    >>Zákon o daních z příjmů
    >>§ 15 odst. 6) věta poslední
    .
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
    .

  • 27. 9. 2018 15:05

    svendy (neregistrovaný) 217.197.152.---

    Re: dodanění pojistek_§ 15 odst. 6) ZDP
    >>>>Dobrý den, dodanit pojistky se musí za každý rok
    >>>>zvlást , nebo muze se za více let dohoromady na jedno
    >>>>přiznání? Konkrétně, dodanit 4 roky zpětně zrušenou
    >>>>pojistku. Tak na jakém vzoru formuláře DP, za každý
    >>>>rok
    >>>>zvlášt?
    >>>>děkuji
    >>>
    >>>Ptáte se přesně na co? Na "dodanění" uplatněné
    >>>nezdanitelné části základu daně, nebo na "dodanění"
    >>>platby
    >>>příspěvku od zaměstnavatele?
    >>>
    >>>Zákon o daních z příjmů
    >>>§ 15 odst. 6) věta poslední
    >>>.
    >>>Zákon o daních z příjmů
    >>>§ 6 odst. 9) písmeno p) bod 3.
    >>
    >>
    >>ano, Na "dodanění" uplatněné
    >>>nezdanitelné části základu daně, a zda když je to za
    >>>4
    >>>roky, tak 4 priznání 4 nebo 1 a částku za ty roky
    >>>dohromady?
    >
    >. přečtěte si prosím
    >>>Zákon o daních z příjmů
    >>>§ 15 odst. 6) věta poslední
    >.
    >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
    >.
    >
    >tam jsem odpoved nenasla

  • 27. 9. 2018 15:20

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: dodanění pojistek_§ 15 odst. 6) ZDP
    >>>>>Dobrý den, dodanit pojistky se musí za každý rok
    >>>>>zvlást , nebo muze se za více let dohoromady na jedno
    >>>>>přiznání? Konkrétně, dodanit 4 roky zpětně zrušenou
    >>>>>pojistku. Tak na jakém vzoru formuláře DP, za každý
    >>>>>rok
    >>>>>zvlášt?
    >>>>>děkuji
    >>>>
    >>>>Ptáte se přesně na co? Na "dodanění" uplatněné
    >>>>nezdanitelné části základu daně, nebo na "dodanění"
    >>>>platby
    >>>>příspěvku od zaměstnavatele?
    >>>>
    >>>>Zákon o daních z příjmů
    >>>>§ 15 odst. 6) věta poslední
    >>>>.
    >>>>Zákon o daních z příjmů
    >>>>§ 6 odst. 9) písmeno p) bod 3.
    >>>
    >>>

    >>>>nezdanitelné části základu daně, a zda když je to za
    >>>>4
    >>>>roky, tak 4 priznání 4 nebo 1 a částku za ty roky
    >>>>dohromady?
    >>
    >>. přečtěte si prosím
    >>>>Zákon o daních z příjmů
    >>>>§ 15 odst. 6) věta poslední
    >>.
    >>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
    >>.
    >>
    >>tam jsem odpoved nenasla

    příjmem podle § 10 ve zdaňovacím období, ve kterém k této skutečnosti došlo, jsou částky, o které byl poplatníkovi v uplynulých 10 letech z důvodu zaplaceného pojistného základ daně snížen

  • 27. 9. 2018 15:21

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: dodanění pojistek_§ 15 odst. 6) ZDP
    skutečností se myslí toto:
    Dojde-li před skončením doby 60 kalendářních měsíců od uzavření smlouvy nebo před rokem, ve kterém pojištěný dosáhne 60 let k výplatě pojistného plnění ze soukromého životního pojištění, jiného příjmu, který není pojistným plněním a nezakládá zánik pojistné smlouvy, nebo k předčasnému ukončení pojistné smlouvy

  • 27. 9. 2018 15:23

    svendy (neregistrovaný) 217.197.152.---

    Re: dodanění pojistek_§ 15 odst. 6) ZDP
    od Fú je nařízeno pojistky dodanit, může mi někdo prosím odpovědět, zda jednou částkou na jaký vzork příznání, nebo za každý rok na danný vzor zvlášt? děkuji

  • 27. 9. 2018 15:51

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: dodanění pojistek_§ 15 odst. 6) ZDP
    Dodaní se v tom roce, kdy došlo k předčasnému ukončení smlouvy, na běžném formuláři toho roku spolu s ostatními příjmy v řádném termínu pro podání přiznání.

  • 28. 9. 2018 15:44

    Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

    Re: dodanění pojistek_§ 15 odst. 6) ZDP
    Tzn sečtete všechny částky, které jste v minulosti uplatnila jako odpočet od základu daně, a tuto jednu celkovou částku uvedete v přiznání jako příjem podle paragrafu 10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).