Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Náhrada ztráty na výdělku - formulář od Tomáš Neugebauer - Neuvádíte, o jaký konkrétní formulář se jedná. Dovozuji,...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 3. 2019 14:04

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 195.113.82.---

  Neuvádíte, o jaký konkrétní formulář se jedná. Dovozuji, že se jedná o formulář pro výpočet náhrady ztráty na výdělku z důvodu pracovního úrazu. Není však uvedeno, zda Kooperativy nebo České pojišťovny.

  V každém případě je nejprve nutné zajistit vyplnění OSSZ. Poté dopočítat výši náhrady ztráty na výdělku, včetně případně vyplacených záloh. Následovat by měl výpočet celkové náhrady škody a nemajetkové újmy utrpěných z důvodu pracovního úrazu (výpočet bolestného, náklady na léčení, věcná škoda), včetně případného krácení náhrady (nevím, zda budete dělat vy nebo někdo jiný, např. OZO v prevenci rizik (technik BOZP). Po zjištění výše celkové náhrady je možné zvolit jednu ze dvou alternativ - požádat pojišťovnu o přímé uhrazení poškozenému, nebo vyplatit poškozenému a požádat pojišťovnu o refundaci.

 • 14. 3. 2019 7:01

  :-)))) (neregistrovaný) 5.104.18.---

  A ještě se zeptám, když pojišťovna vyplatí zaměstnanci ztrátu na výdělku, zaměstnavatel nemůže provést roční zúčtování... Zaměstnanec byl ve zkušební době propuštěn, vystavila jsem mu Potvrzení o zdanitelných příjmech, zde tedy neuvádím nic?

  Myslet si nato bude muset sám zaměstnanec? Mám povinnost jej upozornit, že bude muset zpracovat DAP?

 • 14. 3. 2019 7:45

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 195.113.82.---

  Povinnost upozornit zaměstnance na to, že bude muset podat daňové přiznání nemáte. Já osobně doporučuji, aby to zaměstnavatel provedl. Je to jakási vstřícnost vůči zaměstnanci, zvláště v případě, je-li léta zvyklý, že mu to zaměstnavatel provádí. Vhodné je uvést i to, že zdanění se týká pouze náhrady ušlého výdělku, nikoliv ostatních náhrad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).