Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Důchoce, nepodané daň. přiznání od Ida - Když se ptáte, podávejte přesné informace. Pokud jste s...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 3. 2019 11:29

    Ida (neregistrovaný) ---.126.108.109.omegatech.cz

    Když se ptáte, podávejte přesné informace.

    Pokud jste s ním měla uzavřenou DPP a podepsal prohlášení, není potřeba podávat DP a nemusíte dělat ani RZD.
    Byl to jeho jediný příjem za zdaňovací období?

  • 22. 3. 2019 19:11

    Michaela (neregistrovaný) ---.backer.cz

    Děkuji všem za rady.
    Žádný jiný příjem ten dotyčný důchodce neměl. Zajímalo by mě, co z toho plyne pro něj, na DPP si vydělal 24.000,- Kč, musí on podat DP? Omlouvám se, jsem totální laik a nějak jsem se do toho zamotala.

  • 22. 3. 2019 20:43

    Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    § 38g

    "Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
    (2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník učinil u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč."

  • 22. 3. 2019 20:48

    xy5 (neregistrovaný) ---.core.ttnet.cz

    Zaměstnáváte zaměstnance a píšete, že jste laik? Za zaměstnance žádné daňové přiznání Vy nepodáváte. Pokud měli podepsané daň. prohlášení a měli nulové zálohy na dani, pak nemuseli žádat o RZD (zaměstnanec nemá povinnost žádat o RZD, pokud nechce), ani nemají povinnost podávat daň. přiznání na FÚ (za předpokladu, že z nějakého jiného důvodu nemají povinnost podávat daň. př.). Už jste tuto odpověď dostala několikrát u tohoto dotazu i u svého stejného dotazu z ranních hodin,.

  • 22. 3. 2019 21:22

    Ida (neregistrovaný) ---.111.108.109.omegatech.cz

    Pokud měl důchodce za celý rok příjem z DPP 24000,- + uplatnil slevu na poplatníka = podepsal růžové prohlášení
    (tzn. DPP 24000,-
    zálohová daň 3600,-
    uplatněná sleva na poplatníka -3600,-
    =čistý příjem 24000,-)
    a neměl v tomto roce žádný jiný příjem, tak pro vás ani pro tohoto důchodce nevznikla povinnost podávat DP (vy tu povinnost jako zaměstnavatel ani nemáte, jako zaměstnavatel jste povinna na základě žádosti zpracovat roční zučtování daně (což se v tomto případě také nedělá).

    Už to tu zaznělo několikrát... Nerozumím tomu, čemu nerozumíte :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).