Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Ukončení pp od III - A jak jste to vyřešila se zaměstnavatelem ?...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 6. 2019 14:07

  III (neregistrovaný) 46.227.168.---

  A jak jste to vyřešila se zaměstnavatelem ? Jak jste ukončila pracovní poměr ?

 • 21. 6. 2019 14:18

  Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Nebo jste si se zaměstnavatelem dohodla neplacené volno? Pokud jste si dohodla neplacené volno, pak musí zaměstnavatel vědět, dokdy přesně budete pobírat rodičovský příspěvek, protože do té doby budete zdravotně pojištěna státem a nemusí být odváděno ZP. Pokud by bylo pobírání ukončeno dřív, pak musí vědět, zda splňujete zařazení do kategorie "osoba ... pečující o dítě...", aby stále nemuselo být odváděno ZP. Takže kromě toho doložení zaměstnavateli o délce pobírání RP nemusíte hlásit nikam nic.
  Pokud jste se dohodla na ukončení poměru a skončila jste, pak se můžete jít registrovat jako žadatel o zaměstnání na ÚP a pobírat zatím podporu. Pokud nepůjdete na ÚP, tak musíte své ZP oznámit, že jste poživatelem rodičovského příspěvku, aby byl za Vás plátcem zdrav.pojištění stát. Na sociálce nehlásíte nic.

 • 21. 6. 2019 15:05

  Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Ok, tak odpověď už máte. A až doberete rodičovský příspěvek (pozor, někdy se poslední dvě dávky spojí a pobírání je tím pádem ukončeno dříve) a pokud stále nebudete zaměstnaná ani na ÚP, tak opět musíte řešit zdravotní pojištění. Tzn. buď budete splňovat zařazení do kategorie "osoba celodenně a řádně pečující o dítě do 7 let nebo o 2 do 15 let" - a půjdete se takto na svoji ZP zaregistrovat. Anebo to splňovat nebudete a musíte se zapsat jako samoplátce a ZP platit. Sociálka se neplatí, ale jako náhradní doba pro důchod se započítává myslím do 4 let dítěte, což se až při žádosti o důchod prokazuje rodným listem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).