Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Mzdy -daně od Kara1 - Nadpis zní mzdy-daně a přitom se ptáte na...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 8. 2019 0:52

Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

Nadpis zní mzdy-daně a přitom se ptáte na přídavky. Co vlastně chcete zjistit? Ptáte se jako mzdová účetní? Pokud potřebujete zjistit nárok na daňové zvýhodnění na dítě, tak v obou Vámi uvedených případech ten z rodičů, který chce to dítě uplatňovat, ho vypíše ve svém daňovém prohlášení, předloží rodný list dítěte a potvrzení od zaměstnavatele druhého z rodičů, že on neuplatňuje. Pokud zaměstnavatele nemá anebo pracuje v zahraničí, napíše prohlášení, že dítě neuplatňuje (ten druhý rodič). Pokud je dítěti víc než 18 let, je potřeba doložit potvrzení o studiu. Podmínkou pro uplatňování zvýhodnění na dítě je společná domácnost s dítětem.
    O přídavky na dítě se žádá na Úp na oddělení dávek státní sociální podpory a rozhodující je čtvrtletní výše příjmů rodiny. A ten otec z 2. případu píšete že pobírá přídavky německé, ale to s případným manželčiným uplatněním zvýhodnění nesouvisí.

• 4. 8. 2019 12:35

Aion (neregistrovaný) ---.164.broadband5.iol.cz

Proč by dítě starší 18 let muselo nutně studovat, aby rodič na ně mohl uplatnit daňové zvýhodnění?

• 4. 8. 2019 23:05

Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

Máte pravdu, nenapsala jsem všechno, protože situace, kdy lze uplatňovat zvýhodnění na zletilé dítě, aniž by studovalo, se vyskytuje málokdy. Já jsem tento případ ještě neměla. Tedy až do 26 let lze uplatňovat zvýhodnění, pokud se dítě nemůže soustavně připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz, nebo pokud je z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu neschopno vykonávat soustavnou výdělečnou činnost. Pokud pobírá takové dítě ID 3. stupně, uplatňovat nelze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).