Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu 1/2 nezabavitelné částky - exekuce prosím Jasnou od ... - Pokud bych jako zam-tel věděl, že jiný plátce...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 1. 2020 10:53

  ... (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Pokud bych jako zam-tel věděl, že jiný plátce mzdy ponechává dlužníkovi 1/2 nezab. částky, tak bych nadále počítal pouze s 1/2 i pro ostatní dluhy (do doby úhrady dluhů, kde je úprava 1/2 uvedena v exepříkazu). Exekuční srážku že mzdy přeci počítáte pouze jednu, kterou posléze rozdělíte mezi všechny věřitele, ne?

 • 7. 1. 2020 11:56

  beruska12345678 (neregistrovaný) 78.156.144.---

  děkuji za názor, sdílím stejný, avšak - dle právníků mám uplatnit 1,5 násobek nezabavitelné částky. A to jsem ještě zjistila, že ossz o té 1/2 neví, takže bude uplatňovat celou nezabavitelnou. Tzn. že zaměstnanci bude uplatněno 2,5 násobek nezabavitelné částky v jednom měsíci a to už mi hlava vůbec nebere. Nemůže prosím vás - nám mzdovým účetním - napsat postup jak pro pitomce? Abychom vyhověli výplatnímu termínu zaměstnavatele, srazili dobře těm našim dlužníkům , a přitom se stihly nezbláznit? :-) Takové to možná, asi, zřejmě ... to mě děsí!
  děkuji

 • 7. 1. 2020 14:52

  Líba (neregistrovaný) ---.23.broadband6.iol.cz

  Právníci se často jenom tváří, že rozumí úplně všemu. Exekutoři jsou schopni rozesílat několik let staré dopisy, aniž by si všimli, že se změnily nezabavitelné částky. Ta slečna, co zvedá telefony, možná umí jenom zvedat telefony. Dejte na radu pana "...", ten tady na tomto fóru platí za znalce. Obrátila bych se na všechny exekutory a sdělila jim všechny informace, které jsou mi známy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).