Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Závodní lékař - kde ho vzít? od Tomáš Neugebauer - Lékař, který vám má poskytovat pracovnělékařské služby má...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 1. 2020 16:15

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.146.broadband5.iol.cz

  Lékař, který vám má poskytovat pracovnělékařské služby má vůči zaměstnavateli mnoho povinností (jedná se o odborného poradce v otázkách ochrany zdraví při práci). Obsah pracovnělékařských služeb, jenž je rozdělen do tří bloků (hodnocení zdravotního stavu zaměstnanců a osob ucházejících se o zaměstnání, poradenství a dohled) je uveden v § 2 vyhlášky č. 79/2013 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Naleznete zde např. pravidelný dohled na pracovištích zaměstnavatele, školení v první pomoci, poradenství o otázce poskytování ochranných nápojů a ve výběru OOPP, jakož i při zařazování prací do kategorií.

 • 6. 1. 2020 16:22

  info123

  Moc děkuji za vyhlášku, prostuduji. :-)
  Ale jak se to řeší, když je sídlo jinde než zaměstnanci? Už vážně zvažuji, že seženeme lékaře v místě sídla a zaměstnance holt budeme svážet k doktorovi :-( .

 • 7. 1. 2020 9:06

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 81.19.46.---

  Těch možností je více. Jednu jste uvedla sama. Další je mít více lékařů, v místě sídla a v místě řidičů, kdy ne každý poskytuje plný rozsah pracovnělékařských služeb - plní jen to, co je potřeba na místě. Také je možné mít zajištěnu firmu, která pokrývá určitý region, příp. celou republiku. To je, jak jste sama uvedla, dražší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).