Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Potvrzení k Ročnímu zúčtování- úřad práce, rodičovská od Kara1 - V žádosti o RZD je oddíl, ve kterém...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2020 16:09

  Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  V žádosti o RZD je oddíl, ve kterém uvádí předešlé zaměstnavatele v tom roce od - do (a od nich dodá potvrzení o zdanitelných příjmech - pozor na to, aby na tom potvrzení bylo vyznačeno, že měl ve všech měsících podepsané prohlášení. Pokud někdy podepsáno neměl, pak si musí podat přiznání. Pokud by doložil potvrzení se srážkovou daní, tak to zahrnout do RZD nemůžete).
  Pokud má v tom roce období, kdy neměl zaměstnavatele, pak ať to tam do té tabulky také vpíše, tj.např. od 12.1. do 31.3.2019 - bez zaměstnání, bez zdanitelných příjmů. Prostě abyste měla pokrytý celý rok. A k tomu dá svůj podpis. Je to jeho odpovědnost.
  Potvrzení z ÚP vůbec nepotřebujete. Pokud byl někdo na rodičovské, tak to znamená, že byl zaměstnaný, takže přinese potvrzení od zaměstnavatele - třeba nulové. Pokud jste tím měla na mysli, že pouze pobíral rodičovský příspěvek, ale zaměstnavatele už neměl, tak vpíše to, co píšu - od - do bez zdanitelných příjmů.

 • 20. 1. 2020 7:47

  Lenka F. (neregistrovaný) ---.vol.cz

  Mnohokrat dekuji!
  Takze misto cestnych prohlaseni bude fungovat ta kolonka v Zadosti.
  Diky moc :)
  (opravuji, poděkování patřilo vám, omylem jsem napsala vedle :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).