Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Lékařský posudek od iva. - Souhlasím s odpovědí "dann" a dodávám, že lékaři...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2020 9:54

  iva.

  Souhlasím s odpovědí "dann" a dodávám, že lékaři za tu práci platíte ... a ne málo ... takže snad po něm nebudete chtít, aby jen "zaškrtal políčka", dal razítko a podpis? Vám také někdo ulehčuje práci?

 • 3. 8. 2020 12:32

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 81.19.46.---

  Nejde o ulehčení práce lékaři (těžiště jeho práce je jinde), ale pravděpodobně o zohlednění systému managementu BOZP, lépe řečeno o zefektivnění administrativy řízení BOZP u zaměstnavatele (sloučení obou dokumentů není v praxi až tak výjimečné), příp. o zefektivnění vzájemné spolupráce. Z hlediska systému managementu BOZP je sloučení obou dokumentů do jednoho formuláře zaměstnavatele pro zaměstnavatele značně výhodné.

  Není pravdou, jak uvádí dann, že do znění posudku zaměstnavateli nic není. Nejenom, že posudek je pro něj velmi důležitým dokumentem, a to v přímém spojení s žádostí (musí spolu korespondovat), ale je oprávněn podat návrh na jeho přezkoumání, když s jeho závěrem nesouhlasí.

 • 3. 8. 2020 19:59

  dann (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nemyslel jsem to doslova, že zaměstnavateli do toho posudku nic není. Posudek musí splňovat náležitosti dle zákona, jak si ho lékař vytvoří, do toho zaměstnavateli nic není. Není důvod, aby se zaměstnavatel jakkoliv na tvorbě posudku podílel, protože lékařské služby platí s tím, že poskytovatel pracovnělékařských služeb, je povinen řádný posudek vydat. Neznám žádného lékaře, který by za služby účtoval méně vzhledem k tomu, že se zaměstnavatel jakkoliv podílel na tvorbě posudku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).