Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Zrušení pracovního místa od . - Uvádíte "20 let jsem pracovala u jednoho zaměstnavatele"...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2020 12:23

. (neregistrovaný) 5.181.92.---

Uvádíte "20 let jsem pracovala u jednoho zaměstnavatele" + "Mám do důchodu 3 roky"

Nikde neuvádíte, že byste měla nárok na důchod, např. z "náhradních" dob.

Tak to je průšvih na entou. Podle těchto informací dosáhnete důchodového věku, ale NEBUDETE mít nárok na starobní důchod.

Správně Poradit Lze Jen Na Základě Relevantních Informací. Takže sice děkujete za info paní Líbě, ale možná budou zcela mimo - protože vstupní informace uvedené v dotazech jsou chybné.

• 6. 8. 2020 12:55

A také uvádí "ani neměnila místo" - takže 20 let u jednoho zaměstnavatele + a 3 roky do důchodu.

Jsem opatrná, mezi mými klienty jsem měla osobu, která by později věkem mohla splňovat důchodový věk - ale nemá "odpracováno".

• 6. 8. 2020 13:03

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Podle mě paní má určitě zjištěné, jestli už splňuje požadovanou dobu, která je potřebná k zápočtu pro nárok na výplatu důchodu. Beru to od ní jako prosbu o radu, co dělat teď a jako postesknutí, že po 20 letech práce u tohoto zaměstnavatele je najednou konec a ono není tak jednoduché v nějakých 60 letech hledat práci novou. Tipuju, že je jí k šedesátce nebo něco před šedesátkou, pracovat začala řekněme rok sem rok tam kolem roku 1980, pak možná děti a zas práce, prostě jako většina z nás v jejím věku. A píše, že nikdy nevyužívala žádné dávky, takže zřejmě nezaměstnaná nebyla a to postesknutí, že nikdy neměnila zaměstnání bych nebrala tak doslovně, zřejmě tím myslela tu dlouhou dobu zaměstnání u tohoto zaměstnavatele, protože v 80. letech tento zaměstnavatel určitě neexistoval.
    Tipuju, že výpovědi ještě nerozdal, že je rozdá v říjnu (a důvod bude rušení zaměstnavatele nebo jeho části), teď jim jen předem oznámil, že na konci roku zavře krám. Pochybuju, že zaměstnanci ví, co znamená dotaz na organizační změnu. Dostanou výpovědi a po výpovědní době sbohem. A kdoví, jestli to odstupné od něj dostanou.
    Nakonec - nedávno jsme tu diskutovali o tom, že unavené ženské (hlavně ty, které celý život pracují manuálně) takto před důchodem řeší, jak to do toho důchodu po ztrátě zaměstnání doklepat anebo jestli nedat přednost předčasnému důchodu (napořád zkrácenému) anebo, kdo má našetřeno penzijko, jít do předdůchodu a nechat si postupně vyplácet své vlastní peníze a tak se dočkat normálního starobního důchodu. Aion tyto stesky, pocity a důvody tak nějak nechápe, už jsem jí mockrát psala, že asi žije v nějaké bublině.

• 6. 8. 2020 13:36

OT. Paní Karo jak píšete, většina osob v mém okolí v podobné situaci řeší předčasný důchod, předdůchod, případně svá práva při převodu práv (jak psala paní Aion). I registraci na Úřadu práce v době před přečasným důchodem či předdůchodem. Ale přiznám se, že zatím nikdo zdravý to neřešil "fingovanou" nemocenskou.

• 6. 8. 2020 14:15

jen tak (neregistrovaný) ---.gw2.pvfree.net

Toto vlákno mě zaujalo, hlavně z lidského důvodu, kdy se paní ve stresové situaci zeptá na radu a kolik lidí je ochotno ji chytat za slovíčka a napomínat.
    Ale něco jiného. Nemyslím si, že by paní chtěla fingovanou nemocenskou, jenom si zjišťuje, co by bylo, pokud by onemocněla po skončení zaměstnání. Tohle evidentně 20 roků nemusela řešit a teď to může být reálný problém. Já ze svého okolí znám mraky lidí v této situaci, kteří různě odkládali lékařské zákroky, ap., protože chtěli být potřební pro zaměstnavatele. A v okamžiku, kdy už to bylo jedno, tak se věnovali svému zdraví a byly to častokrát dlouhé neschopenky. A žádný lékař normálního člověka nepošle na fingovanou neschopenku.

• 6. 8. 2020 14:26

Jak uvádíte "žádný lékař normálního člověka nepošle na fingovanou neschopenku" - ale z původního dotazu to tak nějak vyplývá.

Citace " co když onemocním " ?

• 6. 8. 2020 15:45

Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Ne, nevyplývá z toho, že chce fingovat nemoc. Vyplývá z toho, že je jí 60 let a to už prostě zdraví neslouží jako ve čtyřiceti a musí se s tím počítat. A to nemluvím o plánovaných operacích, to si člověk taky nechává na dobu, až se to bude v práci hodit.

• 6. 8. 2020 16:09

Ale jo, hodit se marod, to existovalo vždycky. Je fakt, že, že o tom, zda je nebo není člověk práce neschopen, rozhoduje doktor. Ale jednak "se zádama" se marodilo za socíku a marodí se i dnes a jednak znám doktory, kteří někdy někomu napsali neschopenku, protože dotyčný ji "potřeboval". Tací byli a tací jsou.
    Ale jak píše diskutující "jen tak", kvůli práci jde kolikrát vlastní zdraví bokem a pořád se něco odkládá, dokud člověk se člověk nesloží, tak to se musí udělat a to se musí udělat, to nepočká, zatímco ta operace počká. A když pak dojde k situaci, že ta práce končí, tak to dotyčný začne řešit. Zvlášť před šedesátkou, to tělo už prostě není co bývalo. Je to blbost, ale já jsem na tom s tím odkládáním operace stejně.

• 6. 8. 2020 13:56

Aion (neregistrovaný) ---.164.broadband5.iol.cz

Karo, s tou bublinou jste už trapná. Chtělo by to změnu.

• 6. 8. 2020 15:02

když Vás irituje bublina, budu to nazývat pro změnu specifickým, pro Vás vlastním, prostředím :-) Jinak si Vaše názory a postoje neumím vysvětlit. Protože například Váš nedávný výkřik "proboha, proč čekání na důchod?" (nebo tak nějak to znělo v té debatě o únavě ženských ve věku před o tolik let odsunutým důchodem) a tvrzení o neúnavných spokojených podnikatelkách v tom věku, starajících se o několik domácností, vnoučata, stařečky a majících čas i na sebe a své záliby a vůbec nemyslící na odpočinek (zřejmě roboti s vrtulí v zadku) a divení se, že existují ženy, které už mají celoživotního zápřahu v práci plný brejle, svědčí o tom, že se asi s těmito ženami nesetkáváte. Ostatně - každý žijeme v nějakém prostředí, s nějakým společenstvím lidí.
    Všichni jsme nějak postižení naší prací, každý jinak (jsem z učitelské rodiny a fakt učitelé mají sklon být učitelem i v soukromí). Vy jste postižená tím právnickým prostředím (a navíc se tady chováte jak arogantní profesor nad svými studenty) a myslíte si, že o každém prdu by měl rozhodnout soud (a člověka samozřejmě za nekřesťanské peníze zastupovat advokát). Vy se prostě setkáváte s těmi případy, které k soudu dojdou, kterých je minimum proti tomu, co se ve firmách řeší a vyřeší bez právníka a bez soudu (když už mluvíme o pracovním prostředí).
    Nedávno jsem četla rozhovor mladého bývalého zeleného Stropnického, který po přestěhování do zchátralého zámku na venkově, kde maká těmahle svýma rukama a řeší praktické věci, zjistil, že venku mají lidi úplně jiné starosti než ti protestující umělci a Zelení v Praze, to pro něj bylo překvapení. Taky žil v určitém prostředí a ocitl se v jiném, pro něj neznámém, prostředí.

• 6. 8. 2020 16:58

j.b. (neregistrovaný) 91.245.26.---

Dobré odpoledne, vůbec jsem nechtěla rozpoutat "hádky", opravdu nemám v úmyslu "hodit se marod", ale potřebuji vědět, jak by se řešilo, věřím totiž, že bych si určitě nějakou nemoc "přivolala", kdybych chtěla nějakým způsobem lhát, je mi 60 roků, vyučila jsem se prodavačkou a jak bylo zmíněno výše, po vyučení jsem nastoupila jako prodavačka a toto zaměstnání dělám do dnešní doby s výjimkou mateřské na 1 dítě, teď mám více jak 3 roky do důchodu a vidím, že v našem regionu budu práci odpovídající mému věku hledat marně, nedokážu jít do fabriky k pásu, nestačila bych tempu mladých, ani ruce již nemám tak zručné, sháním práci uklízečky....­.Prodavačku bych mohla dělat ve "Večerce", ale majitel raději zaměstná důchodkyni, p.Aion asi žije ve velkém městě, kde jsou jiné možnosti, proto má na věc jiný názor, ale vidím z diskuze, že mi spousta lidí rozumí a tím jim děkuji, nepřipadám si tak nemožná. /p.Kara mi mluví z duše/

• 8. 8. 2020 17:12

HTML

paní j.b. z toho si nic nedělejte, to jsou místní hvězdy, které se hádají pořád. Napomínání lidí,za slovíčka, festival arogance.
    Nemožná určitě nejste, ať vám vše dobře dopadne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).