Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Prosím o radu od xy - laická odpověď: po rozvodu nebudete mít žádné právo užívání,...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2020 9:23

  xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

  laická odpověď:
  po rozvodu nebudete mít žádné právo užívání, pokud s vámi rodiče exmanželky neuzavřou smlouvu.
  pokud se neodstěhujete dobrovolně, bude vás muset vlastník nebo ex
  žalovat

  NOZ § 769
  Zaniklo-li manželství rozvodem, a manželé neměli k domu nebo bytu, v němž se nacházela jejich rodinná domácnost, stejné, popřípadě společné právo, a manželé, popřípadě rozvedení manželé se nedohodnou o dalším bydlení manžela, který má v domě nebo bytě pouze právo bydlet, popřípadě jiné právo, které je slabší než právo druhého manžela, rozhodne soud na návrh manžela, který má k domu nebo bytu právo vlastnické nebo jiné věcné právo, popřípadě výhradní právo nájemní nebo jiné závazkové právo, o povinnosti druhého manžela se vystěhovat;...

  být vámi, obrátím se na právníka, neboť nepíšete, zda jste nemovitost nějak zhodnotili v průběhu manželství, pak byste mohl požadovat náhradu investic apod., a je možné, že soud vzhledem k vašemu stavu rozhodně, že je ex povinna vám zajistit náhradní ubytování.

 • 6. 8. 2020 14:24

  Aion (neregistrovaný) ---.164.broadband5.iol.cz

  Z těch mála poskytnutých informací bych se obávala dovodit, že EX bude aktivně legitimována k podání žaloby na vyklizení. Také nevidím důvod, proč by při ukončení faktického užívání měla být uložena povinnost náhradního bydleni, i zde vycházím z poskytnutých informací.

 • 6. 8. 2020 14:32

  xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

  píšu vlastník nebo ex, a to právě třeba podle toho, na základě čeho ex byt užívá, což nevíme.
  soudy povinnost náhradního bydlení někdy ukládají, často třeba, když se musí vystěhovat ex s nezletilými dětmi. a tady jde o invalidu, který pokud se podílel na údržbě nemovitosti celá léta, nebo třeba i na rekonstrukci a investicích, tak tam vidím velkou šanci. pokud teda není důvod rozvodu, že je násilník apod.
  ale to vy zase víte všechno líp, jako všechno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).