Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Prosím ještě paní Irenu... od Irena - Re: Prosím ještě paní Irenu... Je rozhodující, jestli pobíráte...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2006 17:15

    Irena (neregistrovaný)

    Re: Prosím ještě paní Irenu...
    Je rozhodující, jestli pobíráte příspěvek při péči o osobu blízkou. Osobám převážně bezmocným /nyní II.stupeň/, což je případ vaší babičky, o něž pečuje fyzická či jiná osoba, které z tohoto důvodu náležel ke dni účinnosti tohoto zákona /1.1.2007/ příspěvek při péči o osobu blízkou, nebo jinou osobu bude náležet od 1.1.2007 po dobu 2 let příspěvek ve výši podle stupně závislsoti III /těžká závislost/ ve výši 8000 Kč. Po uplynutí této doby náleží těmto osobám příspěvek podle stupně závislosti stanoveného na základě kontroly posouzení zdravotního stavu.
    Takže rozhodující pro přiznání výše uvedeného je ten příspěvek při péči o osobu blízkou. Ten sice bude k 1.1.2007 zrušen rovněž tak i příspěvek na bezmocnost a bude nahrazeno těmi 8000 Kč které bude dostávat ta babička a bude z toho vyplácet ošetřující osobu.

  • 25. 9. 2006 17:15

    Irena (neregistrovaný)

    Re: Prosím ještě paní Irenu...
    >>Paní Ireno prosím ,mohla by jste se pokusiit ještě o
    >>odpověď na otázku...Jak to bude
    >>od1.1.2007?......níže
    >>uvedenou?Děkuji mnohokrát.
    >Je rozhodující, jestli pobíráte příspěvek při péči o
    >osobu blízkou. Osobám převážně bezmocným /nyní
    >II.stupeň/, což je případ vaší babičky, o něž pečuje fyzická
    >či jiná osoba, které z tohoto důvodu náležel ke dni
    >účinnosti tohoto zákona /1.1.2007/ příspěvek při péči o
    >osobu blízkou, nebo jinou osobu bude náležet od
    >1.1.2007 po dobu 2 let příspěvek ve výši podle stupně
    >závislsoti III /těžká závislost/ ve výši 8000 Kč. Po uplynutí
    >této doby náleží těmto osobám příspěvek podle stupně
    >závislosti stanoveného na základě kontroly posouzení
    >zdravotního stavu.
    >Takže rozhodující pro přiznání výše uvedeného je ten
    >příspěvek při péči o osobu blízkou. Ten sice bude k
    >1.1.2007 zrušen rovněž tak i příspěvek na bezmocnost a
    >bude nahrazeno těmi 8000 Kč které bude dostávat ta
    >babička a bude z toho vyplácet ošetřující osobu.

  • 25. 9. 2006 17:21

    Irena (neregistrovaný)

    Re: Prosím ještě paní Irenu...
    Pokračování:
    Pokud tento příspěvek při péči o osobu blízkou nepobíráte, je možné ještě letos o něj požádat.
    Mám kolem toho zákona spoustu materiálů, protože se mně to týká, takže když budete ještě potřebovat, zvěte se.
    Shrnuto:Nyní jsou tři stupně t.zv.bezmocnosti: částečná, převážná a úplná. Podle nového zákona budou čtyři stupně: I. 2000 Kč, II.stupeň 4000 Kč,
    III.stupeň 8000 Kč a IV.stupeň 11000 Kč. My, co máme přiznanou "bezmocnost", budeme zařazeni automaticky do toho stupně, který máme přiznaný, ten kdo má pečující osobu s příspěvkem o osobu blízkou
    bude automaticky zařazen do III.stupně zatím na 2 roky.

  • 25. 9. 2006 22:43

    J.J. (neregistrovaný)

    Re: Prosím ještě paní Irenu...
    Ireno zdravím vás a děkuji za info.
    Mám ještě další dotaz.Péči na babičku si vyřídím tedy ještě letos,ale jsem v evidenciÚP a nevím co s tím mám dělat?Musím se nechat vyškrtnout nebo to na sociálce nahlásit nebo naopak ÚP nahlásit po přiznání péče ,že tuto dávku pobírám? Nebo co vlastně mám kde hlásit a jak vlastně postupovat?Anebo že by to bylo možné být v evidenci a součastně pobírat příspěvek na péči?Kdo vlastně za mě bude platit soc. a zdr. pojištění?Mám v tom asi pěkný zmatek a hlavně nevím kam první jít.Nechci obcházet zákony ,mohlo by se mi to asi taky pěkně někdy nevyplatit.Paní Ireno pokud víte jak a kam dejte mě prosím vědět.Předem děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).