Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Problém s výpovědí od Sluníčko - Re: Problém s výpovědí Pane Alexi, předpokládám, že ve...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 9. 2006 11:43

  Sluníčko (neregistrovaný) 194.108.135.---

  Re: Problém s výpovědí
  Pane Alexi, předpokládám, že ve výpovědi máte uveden § 46, odst. 1 a)! Jen tak máte 3 měsíční výpovědní lhůtu a 2 měsíční odstupné zajištěno.
  Překontrolujte si ji!
  Co se týká nástupu do práce v pondělí, zcela určitě se do zaměstnání dostavte na původní pracoviště - tj. na pracoviště uvedené v pracovní smlouvě. Nejlépe se svědkem tak, abyste měl zdokladováno, že jste chtěl pracovat, ale bylo Vám v tom zabráněno překážkou na straně zaměstnavatele.
  Pokud máte možnost, vyzvěte v pondělí zaměstnavatele telefonicky
  z prostoru před "bránou" ať si pro Vás přijede, že chcete pracovat. Hovor v mobilu si samozřejmě uložte pro případné řízení inspektorátu.
  Pokud si pro Vás nepřijede ani Vám nedá písemně, že po dobu výpovědi máte být doma a do práce nemáte nedocházet okamžitě se obraťte na Oblastní inspektorát práce podle kraje - sídla zaměstnavatele. Pomoci Vám v tomto případě mohou i odbory, jste-li jejich členem.

 • 29. 9. 2006 11:55

  Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

  Re: Problém s výpovědí
  Alex píše, že mu zaměstnavatel nabídl dohodu. Obávám se, že mu normálně předložil dohodu o skončení poměru (ne výpověď), kterou Alex podepsal. Pokud v té dohodě nebylo uvedeno, že pracovní poměr končí z důvodu přesunu společnosti, pak mu bude houby platné, že se dostaví na původní místo (pokud je tam den skončení dohodnutý na dnešek nebo na neděli). Pokud je to tak a on takovou dohodu o skončení poměru podepsal, znamená to, že se se zaměstnavatelem na skončení dohodl - a tím to končí.

 • 29. 9. 2006 13:50

  anonymous (neregistrovaný) 88.146.167.---

  Re: Problém s výpovědí
  Omyl, Alex psal že mu nabídl dohodu nebo výpověď (se vším všudy) a on podepsal výpověď.

 • 29. 9. 2006 18:48

  Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

  Re: Problém s výpovědí
  Omlouvám se, špatně jsem četla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).