Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Opakování OČR od ********** - Re: opakování OČR *********ano

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 10. 2006 23:25

    M.H. (neregistrovaný)

    Re: opakování OČR
    Já dělám v MO, takže OČR neděláme, ale záleží to na situaci, ne? Tedy třeba:
    1. první dítě chřipka 9 dní, uzdraví se, padne druhé dítě - chřipka, opět 9 dní, uzdraví se, první dítě si zláme nohu - 9 dní - pak je to OK.

    Ale třeba:
    1. první dítě zlomená noha, placená OČR 9 dní, druhý den padne druhé dítě s chřipkou na 9 dní - 8 dní se OČR 1 a OČR 2 překrývají - placeno bude jenom jednou, od druhého děcka se tedy zaplatí jenom 1 den, poté dále přetrvává potřeba ošetřovat první dítě se zlámanou nohou - nárok na placenou OČR už není, devět dní již bylo vyčerpáno.

  • 22. 10. 2006 0:06

    DITA (neregistrovaný)

    Re: opakování OČR
    Je to přesně tak jak říká M.H. Bude-li mezi dvěmi OČR alespoň jeden den v práci pak jde o dvě OČR, 2x platba 9 dnů, ale navazují-li na sebe, bez jediného dne přestávky, pak jde jen o jednu událost a zaplaceno dostanete jen 9dnů. Bohužel. (2 děti, časté nemoci - dost nevýhoda. Často se mi stávalo, že jsem byla s nemocnými dětmi i 3-4 týdny doma - neměl mně kdo vystřídat, nahradit a zaplaceno jen 9 dnů - to byl zásah do rodinného rozpočtu)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).