Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Vývoz do 3. země x JSD x DPH PROSÍM!! od Aňa - Re: Vývoz do 3. země x JSD x...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 10. 2006 23:04

    Aňa (neregistrovaný)

    Re: Vývoz do 3. země x JSD x DPH PROSÍM!
    1)Až se Vám vrátí 3. díl JSD potvrzené, měla byste mít na zadní straně (aspoň já to tak vždy mám) kulaté razítko od celní správy... ZOLL + datum vývozu z EU (v razítku), k tomuto datu přepočtete + uvedete teprve do daň. přiznání
    2)Měla jsem také problém, jaký kurz použít pro přepočet základu daně u vývozu (účetní či celní=statistiská hodnota z JSD), FU mě donutil používat statistickou hodnotu, i když ze zákona o DPH se to nedá přesně vyčíst.
    Ale byla jsem informována z jiných zdrojů, že po vstupu do EU již MF nevydává Pokyny D, ale platí Metodické pokyny a výkady MF na jejich stránkách a současně platí také kladné stanovisko MF k návrhům koordinačního výboru komory daň.poradců, takže kuk na uvedené stránky=Zápisy z jednání, čtení je to sice náročné časově, ale pro nás plátce směrodatné a můžeme díky tomu ledasco obhájit.
    Takže na těchto stránkách kukněte vlevo na Příspěvky KV KDP-všechny body ...-zápisy, daň z příjmů, DPH atd.
    http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/SID-53EDF4E6-2064883F/cds/KV30112005.pdf

    Přepočtete pro účely tedy buď :
    1) účetním kurzem ke dni DUZP
    2) celním kurzem z JSD
    = až si to přečtete, zjsitíte, že si můžete vybrat
    ... už jsem na toto odpovídala, tak jenom kopíruji odpověď

    3) dopravu do základu pro přepočet do DP neuvádíte, tak je buď zahrnuta již v ceně (dodac.podmínky DDU...), nebo ji budete fakturovat samostatně a to je potom poskytnutí služby do 3. země - ř. 440
    To se připočítává jen u DOVOZU zboží

  • 20. 10. 2006 23:05

    Aňa (neregistrovaný)

    Re: Vývoz do 3. země x JSD x DPH PROSÍM!
    ***
    nevlezla mi celá odpověď, pokračování...
    Já zaúčtuji nejprve fakturu do účta ke dni DUZP. do DP ale neuvádím, program mi to umožňuje.
    Fakturu dám do šuplíku:-), až se mi vrátí JSD, třeba za půl roku= normální jev, tak teprve zahrnu do DP a právě dle donucení FU přepočtu celním kurzem=statistická hodnota(kurz je uveden na JSD). Program mi to tak umožňuje, vyjde mi tímto při záúčtování rozdíl, ale nikde se neprojevuje. Ale pokud použijete právě ten Váš účetní kurz, bude to také v pořádku. Takže si to nekomplikujte.
    Varianty:
    1. účetní kurz/účto + účetní kurz/DPH
    311/60. 28,50x1000=28500, DP=ř.430=28500
    2. účetní kurz/účto + celní kurz/DPH
    311/60. 28,50x1000=28500, 28,32x1000=28320 DP=ř.430

    V účtě se Vám rozdíl mezi 28500+28320 nikde neobjeví.

    Snad je to srozumitelné, pokud ne, ozvěte se.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).