Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu okamžitá výpověď od Jiřka - Re: okamžitá výpověď Okamžitě může být pracovní poměr zrušen...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2006 8:51

  Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

  Re: okamžitá výpověď
  Okamžitě může být pracovní poměr zrušen z důvodu hrubého porušení kázně. V tomto případě se nedává napomenutí, ale následuje ihned zrušení. Co je nebo není hrubým porušením kázně vyhodnocuje zaměstnavatel a v případě sporu své rozhodnutí musí umět obhájit. Stejné provinění může být u některého zaměstnavatele hrubým porušením, u jiného méně závažným a u jiného o žádfné provinění nejde. Záleží tedy na její práci, zda zapnutý mobil někoho ohrozil nebo mohl způsobit poruchu přístrojů apod.
  Pokud ona nesouhlasí s jeho hodnocením, že šlo o hrubé porušení kázně, může si jít stěžovat na inspektorát bezp. práce, který provádí i kontroly pracovněprávních předpisů, případně podat žalobu na soud, který oprávněnost zrušení posoudí.

 • 26. 10. 2006 8:56

  DITA (neregistrovaný) 80.82.146.---

  Re: okamžitá výpověď
  (3) Pro porušení pracovní kázně nebo z důvodu, pro který lze okamžitě zrušit pracovní poměr, může dát zaměstnavatel zaměstnanci výpověď pouze ve lhůtě dvou měsíců ode dne, kdy se o důvodu k výpovědi dověděl, a pro porušení pracovní kázně v cizině do dvou měsíců po jeho návratu z ciziny, nejpozději však vždy do jednoho roku ode dne, kdy důvod k výpovědi vznikl.

  Další Zákoník práce (njdete zde na liště) §46.
  Příjde mi to neoprávněné, nepodepisovat, ale ono se to lehce radí, když není člověk pod tlakem toho dotyčného šéfa. Držím kolegyni pěsti a ať se nebojí bránit. V případě potřeby bych využila též Inspektorát práce.

 • 26. 10. 2006 8:58

  Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

  Re: okamžitá výpověď
  Ještě jsem zapomněla napsat, že to provinění musí být v tom zrušení popsáno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).