Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Výpočet nemocenských dávek od Petra - Re: Výpočet nemocenských dávek Zaplatíte mu jen za říjen...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2006 8:20

Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

Re: Výpočet nemocenských dávek
    Zaplatíte mu jen za říjen za předpokladu, že vám předložil "lístek na peníze" ke konci října. Listopad dostane v příštím měsíci až budete počítat mzdy na listopad.

• 7. 11. 2006 8:41

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Nechci vám to zamotávat :-)), ale někdy může nastat situace, že by se mohly zaplatit i listopadové dny - třeba je zaměstnanec nemocen od 5. října do 2. listopadu a lístek na peníze nemá, jen rovnou ukončení neschopnosti - pak nic nebrání tomu, abyste zaplatila i ty dva listopadové dny už v říjnu. Píšu to jen proto, abyste si nemyslela, že je na to nějaký striktní předpis. Spíš se postupuje podle toho, jak je ve firmě zvykem.

• 7. 11. 2006 8:45

Máša (neregistrovaný) 62.77.115.---

Opravdu?, tak to slyším poprve, já tedy vždy proplácím konkretní měcís, už kvůli průměru ...abych si to raději nekomplikovala :o)

• 7. 11. 2006 8:58

Petra (neregistrovaný) 217.197.149.---

Už je mi to jasné. Děkuji moc za odpovědi. Lístek na peníze mám samozřejmě taky. A můžu se ještě zeptat, jestli něco na ty neschopenky píšete? Třeba - "vyúčtováno", číselné označení nebo tak nějak? Mám zkušenosti jen s MO a tuto agendu si teprve začínám tvořit a nevím přesně, co vše k tomu patří. Mám tam sjetinu pro OSSZ a neschopenky.
    Předem díky!

• 7. 11. 2006 9:21

někdy může nastat
    >>>situace, že by se mohly zaplatit i listopadové dny -
    >>>třeba je zaměstnanec nemocen od 5. října do 2.
    >>>listopadu
    >>>a lístek na peníze nemá, jen rovnou ukončení
    >>>neschopnosti - pak nic nebrání tomu, abyste zaplatila
    >>>i ty dva
    >>>listopadové dny už v říjnu. Píšu to jen proto, abyste
    >>>si nemyslela, že je na to nějaký striktní předpis.
    >>>Spíš se postupuje podle toho, jak je ve firmě zvykem.
    >>
    >>Opravdu?, tak to slyším poprve, já tedy vždy
    >>proplácím
    >>konkretní měcís, už kvůli průměru ...abych si to
    >>raději nekomplikovala :o) - Jo, souhlasím, taky to tak obvykle dělám - je to jednodušší, ale ne jedině možné řešení :-)).
    >
    >Už je mi to jasné. Děkuji moc za odpovědi. Lístek na
    >peníze mám samozřejmě taky. A můžu se ještě zeptat,
    >jestli něco na ty neschopenky píšete? Třeba -
    >"vyúčtováno", číselné označení nebo tak nějak? Mám zkušenosti jen
    >s MO a tuto agendu si teprve začínám tvořit a nevím
    >přesně, co vše k tomu patří. Mám tam sjetinu pro OSSZ a
    >neschopenky.
    Já si na zadní stranu neschopenky vyplňuji od-do a případně poznámky, výpočet ne, to asi i vám udělá program, a udělám parafu s datem do rubriky "Likvidoval:". Někdo má třeba i razítko "Zaplaceno". Po měsíční uzávěrce si vytisknu sestavu vyplacených nemocenských dávek, tu určitě taky budete mít, a jednotlivé doklady v ní budou určitě očíslované. Čísla dokladů podle sestavy zapíšu na neschopenky a společně s tou sestavou za každý měsíc založím. Ještě mi napadá připomínka - podle zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení má každá organizace povinnost provádět kontrolu vyplacených nemocenských dávek. je to povinnost organizace, ne mzdové účetní, takže by organizace měla určit, kdo tu kontrolu bude provádět. Je obvyklé, že si účetní kontrolují nemocenské vzájemně. Některá OSSZ chce při kontrole vidět zápisy z těchto kontrol, minimálně se ptají, jak je prováděna (uvádí se to do protokolu).

• 7. 11. 2006 10:10

Petra (neregistrovaný) 217.197.149.---

Moc jste mi pomohla. Ještě jednou děkuji!

• 7. 11. 2006 10:15

Jestli vám to pomůže, jsem ráda, přeju vám, ať se vám v práci daří!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).