Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Z čeho vypočíst DPH při dovozu software? od Aňa - Re: Z čeho vypočíst DPH při dovozu softw ***Píšete...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2006 17:12

    Aňa (neregistrovaný)

    Re: Z čeho vypočíst DPH při dovozu softw
    ***
    Píšete to správně, pokud koupíte CD, kupujete zboží - hmotnou věc a DPH vypočtete z hodnoty CD+obal+clo+poplatky+doprava+odměnu deklarantovi....(§38)
    Pokud si stáhnete SW z netu, tak kupujete jen službu! - nemáte nic hmotného, proto se řídíte §10/7,8, základ daně dle §39.
    Logicky samovyměříte DPH hlavně z hodnoty, kterou zaplatíte (+vedl.náklady dle zákona...)
    U zboží platíte hodnotu celého CD (v ceně máte SW+obal), doprava atd.
    U SW platíte jen hodnotu SW - již Vám nevznikají takové vedl.náklady, jako u dovozu zboží...

  • 20. 11. 2006 17:32

    Zdena (neregistrovaný)

    Re: Z čeho vypočíst DPH při dovozu softw
    Moc děkuji za odpověď. Mně je totiž divné, že za stejný produkt - software - při stažení z internetu zdaníme, ale při fyzickém dovozu ho nezdaníme, tak si říkám jestli jednou kontrola z FÚ nemůže považovat za zboží jen tu fyzickou část, tj. CD v hodnotě 30 USD a samotný software za elektronickou službu a nebudou chtít dodanění. S pozdravem Zdena

  • 20. 11. 2006 20:25

    Aňa (neregistrovaný)

    Re: Z čeho vypočíst DPH při dovozu softw
    ***
    Pokud to kupujete na CD, tak Vám určitě fakturují i to je "uvnitř", myslím ten SW na tom CD, pochybuji, že by Vám fakturovali pouze prázdné CD:-))

  • 20. 11. 2006 21:39

    Zdena (neregistrovaný)

    Re: Z čeho vypočíst DPH při dovozu softw
    Paní Aňo, jestli tam ještě jste - máme fakturu na celou částku: 1300 USD + 50 USD za dopravu, faktura pro celní účely je rozepsaná na hodnotu SW a hodnotu nosičů - 1000 USD SW a 30 USD CD ROMy, 50 USD doprava. A do základu pro výpočet cla se započítává právě jen hodnota CD+ doprava, tj. základ pro výpočet cla na řádku 47 JSD činí 2700 Kč, celá faktura je na 26 tis. A protože podle § 38 odst. 1 a) je základem daně základ pro výpočet cla, tak jsem se ptala, jestli se daní opravdu jen toto -hodnota prázdných CD? Tj. dám do základu daně jen 2700 Kč nebo 26 tis. Kč? Děkuji

  • 21. 11. 2006 13:13

    Aňa (neregistrovaný)

    Re: Z čeho vypočíst DPH při dovozu softw
    ***
    Jo tak teď už konečně vím, proč se tak dlouho handrkujeme, ale obávám se, že Vám až tak nepomohu, už vícekrát jsem narazila na to, že "krabicový software" se považuje za zboží, tedy DPH by se mělo přiznat z celé! částky, ale na co se týče proclení, tak samotný SW se neproclívá, pouze nosič, takže procleno máte nejspíš dobře, ale teď je otázka, zda nepřiznat DPH opravdu z celé částky..., i když to bude v rozporu se zmíněným §38/1.
    Bylo by asi dobré se spojit s Vašimi deklaranty a poradit se, nebo přímo zavolat na FU, aspoň já to tak dělám, když si nejsem jistá...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).