Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Zdaneni bolestneho od Paťka - Re: Zdaneni bolestneho Dobrý den,podívejte se na dopis od...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 1. 2007 11:50

Paťka (neregistrovaný) 85.71.114.---

Re: Zdaneni bolestneho
    Dobrý den,podívejte se na dopis od pojišťovny která Vám to vyplatila,protože tam by mělo být uvedeno kolika % Vám to už případně zdanila.

• 30. 1. 2007 13:37

jirka (neregistrovaný) 213.29.12.---

Mno,v ut sem dal posudek byvale firme,a ve ctvrtek uz posilali penize.Nic proti KOOP ale tak rychle to neni prece.
    Ucetni firmy(externi firma) me napsala ze mi penize (presne podle bodu) vypocetli a cituji "to jsme zdanili srážkovou daní což činnilo ..." a dela to zhruba asi 20% z celku
    Na KOOP ted neni pani co to ma nastarost takze pockam hodinku a zavolam,ale uz ted mi jina rekla ze se to nedani nijak.Jde jen o bolestne,nahrada mzdy to neni ta je jiz vyresena driv,placeno behem urazu.
    Navic nechapu ze mi to pry poslou postou na vyplatnici.Jaka vyplata? TO je odskodneni od pojistovny preci a ne mzda.navic nejsem jiz 3mesice jejich zamestnancem.Navic by to byl prece druhy zdroj prijmu a musel bych si sam udelat i danove priznani na konci ne?
    Mam dojem ze bude veselo jeste s touto firmou .. :/ hlavne ze nadnarodni obri spolecnost co ma pobidky od statu .. smejdi

• 30. 1. 2007 17:40

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Na výplatnici to být musí, protože pokud bolestné nevyplácí pojišťovna, ale zaměstnavatel, je součástí mezd. Takže to musí projít mzdami, i když již nejste jejich zaměstnanec. Stejně jako náhrada za ztrátu na výdělku. Nicméně bolestné (pokud jde opravdu pouze o bolestné) se nedanilo (není to zdanitelný příjem) a nevím o tom, že by v tomto byla nějaká změna. Nemusíte jim hned nadávat, možná se účetní jen spletla, stačí upozornit na omyl klidně bez nadávek. Buďte rád, že na ten posudek o bolestném tak rychle zareagovali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).