Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jednatel - musí pobírat odměny ? od xxl - Re: Jednatel - musí pobírat odměny ? S jednatelem...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 2. 2007 10:09

    xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

    Re: Jednatel - musí pobírat odměny ?
    S jednatelem má být uzavřena mandátní smlouva podle obch. zákoníku (pokud pro společnost pracuje, tak také pracovní smlouva). Vzhledem k tomu, že odpovědnost jednatele je dost široká, nějaká odměna by měla být stanovena. Obojí se počítá jako mzda - dle § 6.
    Pokud jde o zisk, nemusí být rozdělen. Protože je sám, vyrobte nějakou zprávu z valné hromady, kde bude určeno, že zisk bude převeden na účet "nerozdělený zisk z minulých let."

  • 16. 2. 2007 11:33

    Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

    Re: Jednatel - musí pobírat odměny ?
    Nikde není stanovena povinnost pobírání jednatelské odměny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).