Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Vytýkací řízení DPH - účetní knihy? od 1234 - Re: Vytýkací řízení DPH - účetní knihy? nárok na...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 3. 2007 7:25

    1234 (neregistrovaný)

    Re: Vytýkací řízení DPH - účetní knihy?
    nárok na odpočet se prokazuje dokladem, který byl ZAÚČTOVÁN.....proto asi ty účetní knihy:-)

  • 6. 3. 2007 7:39

    Helena (neregistrovaný)

    Re: Vytýkací řízení DPH - účetní knihy?
    A myslíte, že se kontroluje doklad po dokladu, jestli byl zaúčtován :-)) Já jich mám téměř 400 v kontrolovaném čtvrtletí. Myslím, že jen zkontrolovat doklady bude dost náročné, ne?! Přemýšlela jsem jestli kontrolují nějak např. obrat, jestli odpovídá tomu co je na přiznání, ale to je celkem nereálné u jednoho čtvrtletí, kde můžete mít zaúčtováno i doklady se zdan.plnění v jiném čtvrtletí. Proto mě to zarazilo. Vůbec nevím, co od toho čekat, jestli zároveň kontrolují i účetnictví nebo o co jde. Chtějí tam i evidenci majetku, zásob...Na to, že to je kontrola DPH za čtvrtletí, se mi to zdá přehnané. Chtěla jsem se, ale co nejlépe připravit, aby šlo vše bez zádrhelů :-))

  • 6. 3. 2007 9:07

    xxl (neregistrovaný)

    Re: Vytýkací řízení DPH - účetní knihy?
    Pokuste se dohodnout s FÚ, co a jak chtějí. Seznamte je s tím, že vytisknout účtový rozvrh je pár papírů, tisknout deník a hlavní knihu
    - to jde o desítky stran, stejně tak evidnce DHM a pod. Že vám jde o to, abyste zbytečně nepotiskla hromadu papírů, které by nebyly potřeba. Mě se např. podařilo dohodnout i odložení revize ze závěrkových dnů o týden. Záleží ovšem na tom, na koho padnete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).