Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu OSVČ a dotace- moc prosím od annonym - Re: OSVČ a dotace- moc prosím Pokud je přijatá...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 3. 2007 15:05

    annonym (neregistrovaný)

    Re: OSVČ a dotace- moc prosím
    Pokud je přijatá dotace na úhradu nákladů, pak zdaníte příjem dle § 7. Pokud jde o dotaci na pořízení DHM, pak tato dotace snižuje vstuponí cenu odepisovaného majetku. Tento příjem by pak nepodléhal dani z příjmů.
    Zda se na něho vztahuje nebo nevztahuje min. základ daně, je závislé na tom, který rok podniká. Pokud podniká víc než druhý rok od zahájení podnikání, pak se na něho (pokud není student, důchodce apod.) vztahuje min. základ daně. Zahájení podnikání po přerušení nelze brát v úvahu. Min. ZD se nevztahuje na 1. rok a bezprostředně následující rok po zahájení podnikání. Přerušení podnikání tedy nehraje žádnou roli.

  • 16. 3. 2007 15:11

    M.S. (neregistrovaný)

    Re: OSVČ a dotace- moc prosím
    Někde jsem četla, že když nemá příjmy nad 15 tis., kromě dotací, nevztahuje se na něj min.základ. Děkuji za názor.

  • 16. 3. 2007 15:21

    annonym (neregistrovaný)

    Re: OSVČ a dotace- moc prosím
    To ano. To je právě ten jiný důvod (student, důchodce apod.), kdy není stanoven min. ZD. Nenapadlo mne, že může mít příjmy menší než 15000,00 Kč. Pokud tomu tak bylo, pak nemusí ani podávat DP dle § 38g odst. 1 ZDP.

  • 16. 3. 2007 15:27

    M.S. (neregistrovaný)

    Re: OSVČ a dotace- moc prosím
    >>>>Omlouvám se, že opakuji dotaz, ale opravdu si nevím
    >>>>rady a budu ráda za každý názor na můj problém:
    >>>>OSVČ přerušil podnikání k 7.1.06, potom až do konce
    >>>>roku na podpoře. V prosinci 2006 obdržel od úřadu
    >>>>práce
    >>>>neinvestiční dotaci na nákup vybavení s podmínkou, že
    >>>>od 1.1.07 znovuzahájí podnikání a nakoupí vybavení. V
    >>>>r.2006 nic nenakoupil. Já teď řeším, jak přijatou
    >>>>dotaci zdanit, zda podle §7 nebo §10.
    >>>>Taky bych potřebovala potvrdit, že se na něj
    >>>>nevztahuje min.základ daně v 2006. Děkuji.
    >>>Podniká už delší dobu, ale toho 7.1.06 přerušil
    >>>podnikání , doplňuji, že neměl v lednu žádné příjmy a
    >>>do
    >>konce roku nezahájil. Tu dotaci dostal v prosinci
    >>06,
    >>tedy v době, kdy nepodnikal, proto myslím, jestli by
    >>dotace neměla být v tom § 10.
    >>Někde jsem četla, že když nemá příjmy nad 15 tis.,
    >>kromě dotací, nevztahuje se na něj min.základ. Děkuji
    >>za
    >>názor.
    >Ale on měl příjem v prosinci těch 60 tis. tak to by daň. přiznání asi podat musel jen se na něj snad nevztahuje ten minimální základ daně za leden. Navíc chce uplatnit společné zdanění manželů. Jinak moc děkuji, konečně se našel někdo kdo je ochoten o mém problému diskutovat. Dííííííííík.

  • 16. 3. 2007 15:35

    annonym (neregistrovaný)

    Re: OSVČ a dotace- moc prosím
    Ano, je to tak. § 7c odst. 4 písm. j) Min. ZD se nevztahuje na poplatníka, který nemá jiný příjem podle § 7 odst. 1 písm. a), b) nebo c) než příjem z lesního hospodářství nebo z dotací, podpor, grantů nebo z příspěvků, které nejsou podle § 4 odst. 1 písm. t) osvobozeny od daně.
    Přeji hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).