Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Darovací smlouva od Lída - Re: darovací smlouva Záleží na dárci, pokud si chce...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 6. 2007 13:44

    Lída (neregistrovaný)

    Re: darovací smlouva
    Záleží na dárci, pokud si chce odečíst dar od základu daně. Bude potřebovat darovací smlouvu jako přílohu přiznání. Pokud to dárce nechce, je možné to udělat tak, že máte nějakou kasičku, kam může kdokoliv vhodit peníze - buď na provoz nebo předem stanovený účel. Pokladní, statutární zástupce a třetí nezávislá osoba nejlépe několikrát ročně kasičku vyberete, přepočítáte, pořídíte o tom zápis a zanesete do účetnictví jako dary od neznámých dárců. Pokud přesáhnou celkově ročně tyto dary částku 20 tis. Kč, tak je musíte zdanit daní darovací. Vyberte si, co je pro Vás jednodušší, záleží v jakých číslech se pohybujete. Darovací smlouva může být jednoduchá, pokud chcete, napište sem e-mail, pošlu Vám náš vzor.

  • 14. 6. 2007 12:02

    Hana (neregistrovaný)

    Re: darovací smlouva
    Děkuju moc. Vzor smlouvy máme. Spíš mně šlo o to, že na finančním úřadu mě bylo řečeno, že na každý dar i 500 Kč musí být smlouva a v ní uveden účel daru. Což jsem se nikde nedočetla, máme i dárce kteří chtějí zůstat v anonymitě. Můžete mně poradit, kde bych zjistila více? Taky nemusí mít na úřadech vždy a každý pravdu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).