Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Výzkum a vývoj, odkaz na zákon 130/2002 od Pavel - Re: výzkum a vývoj, odkaz na zákon 130/2 K...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 6. 2007 23:56

Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

Re: výzkum a vývoj, odkaz na zákon 130/2
    K uplatnění odčitatelné položky zákon č. 130/2002 Sb. ani moc chápat nemusíte. :-))

Z něho je důležitý jen § 2/1 a ten přejímá i Pokyn D 288. Pokud chcete vědět více, tak je to obsaženo ve Frascati manuálu.

Pokud by se měla uplatnit odčitatelná položka, tak se musí dodržet § 34/4 až 6 ZDP. A pokud nechcete jít do sporu s FÚ tak dbejte i na Pokyn D 288, který sice jde někde nad rámec zákona, ale berňáci na Pokynu trvají.

Není to jednoduchá záležitost, ale jedno je jasné: Pokud již máte podporu podle 130/2002 Sb., tak si odčitatelnou položku uplatnit nemůžete (§34/4 ZDP poslední část poslední věty).

Hezký večer!

• 25. 6. 2007 6:15

blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

Ahoj Pavle, zatím děkuji, musím si Vaši informaci pořádně přečíst a trochu se v tom zorientovat.
    Krásný začátek týdne:))

Blanka

Můžu se pak zase ptát?

• 25. 6. 2007 6:31

Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

Ano.

Hezký den!

• 25. 6. 2007 10:17

blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

Tak jsem si to vše našla. Děkuji moc.
    Je to tedy tak? žezákon č. 130/2005 mi vymezuje jen pojem co se rozumí výkumem a vývojem. Dotaci z veřejných prostředků nemáme.

Poky D288 mi přesně vymezuje co vše mám udělat, kdybych chtěla uplatňovat odpoč.pol. dle par. 31 odst. 4 a 5 ZDP. Nejvíc mě tam zaujala věta. Základním kritériem pro odlišení výzkumu a vývoje od ostatních (příbuzných) činností je přítomnost ocenitelného prvku novosti a vyjasnění výzkumné nebo technické nejistoty.
    Tomu konci vůbec nerozumím - vyjasnění výzkumné nebo technické nejistoty:)))

Jak dokázat FU ocenitelný prvek novosti? když při vývoji potravinového doplňku, se mění složení, buď se něco přidává, nebo je jiný poměr?? to bude asi to co mi bude dělat největší problém.. a budu se muset proto obrátit na daňového poradce, jestli nemá s tímto zkušenosti.

Jinak moc děkuji za navedení k problematice...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).