Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nadměrný odpočet DPH složenkou? od Eva M. - Re: nadměrný odpočet DPH složenkou? Pokud by ten odpočet...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 7. 2007 13:32

  Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

  Re: nadměrný odpočet DPH složenkou?
  Pokud by ten odpočet měl být jednorázový a lze počítat s tím, že v dalších obdobích by mu vyšla daňová povinnost, tak bych uvažovala o tom, že některé odpočty z přijatých zdanitelných plnění bych mu ponechala do dalšího kvartálu tak, aby za 2Q něco maličko zaplatil a za 3Q taky.
  Pokud by měl mít trvale odpočty, tak to nejspíš bude vzbuzovat zájem berňáku a bude to muset vysvětlovat při kontrolách a místních šetřeních, proč chce po státu peníze.

  Mimochodem - nechápu, proč se brání bankovnímu účtu. To platí složenkou i soc. a zdr. poj? A co třeba mobil, ten určitě má - všechno lze platit bankou a možná, kdyby si spočítal všechny poplatky za platby, které platí nyní, že by zjistil, že nějaký obyč. bankovní účet ho vyjde levněji a určitě i pohodlněji - obsluha přes internet atd.

 • 16. 7. 2007 13:48

  Olina H (neregistrovaný) 85.70.205.---

  Re: nadměrný odpočet DPH složenkou?
  asi ho budu muset nějak přesvědčit, dělá stav. práce na 5% a nakupuje materiál, takže tam NO budou pravidelně. Asi ho budu muset přesvědčit, nerada bych budila pozornost fú...
  Zítra budu volat jeho správci (dneska tam není), tak budu vědět víc. Na fú mi řekli, že pokud je to mimořádně, takto schvaluje vedoucí vyměř. oddělení, ale neradi to vidí.
  Díky :-)))

 • 16. 7. 2007 13:52

  Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

  Re: nadměrný odpočet DPH složenkou?
  Aha, tak zrovna u stavebních prací jsou ty odpočty pochopitelné. Správce nehodnotí jen výši odpočtu, ale též poměr základů daně. Pokud tedy někdo má na vstupu 200 tisíc základu + k tomu 38 tisíc odpočtu na dph, a na výstupu 300 tisíc základu + z toho 15 tisíc dph, tak je ten odpočet (38-15) zcela pochopitelný a i hospodaření vypadá v pořádku (zisk 300-200). Ale zase se berňák bude nejspíš zajímat o to, jestli dotyčný fakturuje oprávněně s 5%, jestli někde nemělo být 19%.

 • 16. 7. 2007 14:05

  Olina H (neregistrovaný) 85.70.205.---

  Re: nadměrný odpočet DPH složenkou?
  To by měl mít v pořádku, dělá jen rodinné domy. S tím poměrem si už tak nejsem jistá. Kouknu mu na to. Díky moc

 • 16. 7. 2007 14:09

  Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

  Re: nadměrný odpočet DPH složenkou?
  Neznám přesný poměr mezi náklady a výnosy, který projde na tom kterém berňáku, ale brala bych to selským rozumem:
  V přiznání k dph se objevuje jen to, co podléhá dph. Z příjmů/výnosů je to vše, ale v nákladech jsou ještě ne-dph položky jako SP, ZP, nákupy od neplátců atd. a taky musí tomu dotyčnému zbýt nějaký rozumný obnos na obživu, jinak by to přece nedělal a seděl radši doma na zadku, ne?

  Tohle je matematika, kterou pochopí i "obyčejný" zedník. Píšu to proto, že řada těchto řemeslníčků má tendenci nacpat do nákladů všechno, ale do příjmů dát jen to, co "musí", na co chce někdo papír. Takže jak se říká - "nedráždit hada bosou nohou!" :-))) Mějte se pěkně :-)

 • 16. 7. 2007 14:26

  Olina H (neregistrovaný) 85.70.205.---

  Re: nadměrný odpočet DPH složenkou?
  Tenhle je ale trošku zvláštní - přinesl mi účet za kolo, rfile, spoustu zubní pasty, perwol - a zase - kamarád ale.... To jen tak pro pobavení. Jasně, musím si ho hodit do latě, je čerstvej, tak je to trochu makačka s vysvětlováním, ale jinak to jde... Známe to všechny, že :-))) Evo, díky moc, mějte se krásně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).