Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jak odměňovat personalistu? od Ditta - Re: Jak odměňovat personalistu? Nízká chybovost? Plnění úkolů včas?...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 7. 2007 15:09

    Ditta (neregistrovaný)

    Re: Jak odměňovat personalistu?
    Nízká chybovost? Plnění úkolů včas? No, to snad je automatické, ne? Jedná se o personální agenturu nebo o personalistu ve firmě? O personální agenturu asi ne, tam je to jasné, že? Co se týká firmy, tak nějak nechápu, proč by měl mít zrovna personalista pohyblivou složku mzdy, ten se má motivovat k práci sám:-)))

  • 18. 7. 2007 16:21

    JiřinaH. (neregistrovaný)

    Re: Jak odměňovat personalistu?
    Viděla bych podstatný rozdíl mezi personalistou ( zpravidla
    dosti důležitým spojníkem mezi vedením a praktickou činností)
    a personalistkou ( zpravidla pilnou včelkou Májou ,která se často dozvídá věci na poslední chvíli ). Ne, vážně. Snad si nikdo nepovšimne ani těch mužských a ženských rodů :-)
    I z tohoto pohledu bych možná stanovovala úkoly- hlavně takové, které ten pracovník svou činností či nečinností opravdu ovlivní.
    Např. pan důležitý - záleží na situaci ve firmě, zda má dost kvalifikovaných lidí,jak hledá úspory,zlepšení práce, případné dotace
    a jak jsou úspěšná jednání vůči jiným firmám a úřadům . Včelka pak
    třeba hlídání termínů,jaká je spolupráce s ostatními navazujícími úseky ( mzdovka ),zájem o zajištění zastupitelnosti, taky mě nic nenapadá...protože snahy byly vždy, ale úskalí je ve srozumitelnosti ukolu, hodnocení , aby nebylo formální, musel by přímý nadřízený dobře znát problematiku . Takže vidím to po letitých zkušenostech černě - jako návrat do formálních časů - něco je na papíře a něco jiného je v životě. Ale neberte to , prosím osobně .:-)

  • 18. 7. 2007 17:31

    Pavel (neregistrovaný)

    Re: Jak odměňovat personalistu?
    Není to jednoduché, hodně záleží na oboru činnosti společnosti a na správném nastavení měřítek a výchozí základny pro ukazatele. Mělo by se vycházet z reálného stavu a cíle by měly být nejen na rok ale i na 3-5 let.

    Pro větší výrobní společnost např.:
    1) plnění náboru zaměstnanců (počet týdnů potřebných pro obsazení dané pozice)
    2) snížení fluktuace zaměstnanců (%)
    3) snížení nemocnosti (%)
    4) snížení neodpracovaných dnů z důvodů pracovního úrazu (%)

    Samozřejmě by personalista měl tyto cíle naplňovat konkrétními termínovanými a kontrolovatelnými úkoly od hmotné (i nehmotné) zainteresovanosti až po vzdělávání.

    Ale je moc vedro, pro začátek by to snad stačilo.

    P.S.
    zažil jsem i dobré personalistky, přece jen ženské mají větší empatii. Ono nabrat nějakého lempla, kterého se pak člověk těžko zbavuje umí kdejaký dřívější kádrovák, ale personalista by měl být někdo jiný.

    Hezký den!

  • 18. 7. 2007 19:49

    Lina (neregistrovaný)

    OT Jak odměňovat personalistu?
    xxxxxxxxxxx
    Nemůžu, než přihodit něco z mých zkušeností s kádrováky. Zažila jsem dva, co stáli za to, každý používal nějaký příměr, který pasoval úplně na všechno. Ten první, ročník 21, měl oblíbenou větu: "Tehdá byla jiná doba" - kupodivu to dokázal narvat i na aktuální problém, pokud mu byl předhozen. Ten druhý, přes kterého se později převalil 17. listopad, nás jako mzdovky, které mu mávaly před očima ustanoveními v kolektivní smlouvě, usadil prohlášením: "Děvenky, sice je to tak napsáno, ale myslelo se to jinak". Podotýkám, že jsme pitvaly jedno ustanovení vedle druhého, takže pan personalista se postaral, aby KS zhubla zhruba na třetinu (ani se mu nedivím, když jsme např. objevily, že máme nárok na týdenní rekondiční pobyt na kolech na podnikové chatě a ještě zdarma, ihned jsme se hlásily - v KS to sice bylo několik let, ale protože ji nikdo nečetl, ani nikdo nečerpal (do prčic, pardon, anebo četli a pochopili, že se to myslí jinak...) Byla jsem tehdy čerstvou vedoucí mzdovky, tudíž jsem si ji řádně pročetla....po letech vidím, že sice pročetla, leč nepochopila.....-:))))))))

    Mějte se fajn.

  • 19. 7. 2007 8:34

    Anna (neregistrovaný)

    Re: OT Jak odměňovat personalistu?
    >
    >>
    >>P.S.
    >>zažil jsem i dobré personalistky, přece jen ženské
    >>mají větší empatii. Ono nabrat nějakého lempla,
    >>kterého
    >>se pak člověk těžko zbavuje umí kdejaký dřívější
    >>kádrovák, ale personalista by měl být někdo jiný.
    >>
    >>Hezký den!
    >xxxxxxxxxxx
    >Nemůžu, než přihodit něco z mých zkušeností s
    >kádrováky. Zažila jsem dva, co stáli za to, každý používal
    >nějaký příměr, který pasoval úplně na všechno. Ten první,
    >ročník 21, měl oblíbenou větu: "Tehdá byla jiná doba"
    >- kupodivu to dokázal narvat i na aktuální problém,
    >pokud mu byl předhozen. Ten druhý, přes kterého se
    >později převalil 17. listopad, nás jako mzdovky, které mu
    >mávaly před očima ustanoveními v kolektivní smlouvě,
    >usadil prohlášením: "Děvenky, sice je to tak napsáno,
    >ale myslelo se to jinak". Podotýkám, že jsme pitvaly
    >jedno ustanovení vedle druhého, takže pan personalista se
    >postaral, aby KS zhubla zhruba na třetinu (ani se mu
    >nedivím, když jsme např. objevily, že máme nárok na
    >týdenní rekondiční pobyt na kolech na podnikové chatě a
    >ještě zdarma, ihned jsme se hlásily - v KS to sice bylo
    >několik let, ale protože ji nikdo nečetl, ani nikdo
    >nečerpal (do prčic, pardon, anebo četli a pochopili, že
    >se to myslí jinak...) Byla jsem tehdy čerstvou vedoucí
    >mzdovky, tudíž jsem si ji řádně pročetla....po letech
    >vidím, že sice pročetla, leč
    >nepochopila.....-:))))))))
    >
    >Mějte se fajn.

    Moc všem děkuju za odpovědi, názory a zkušenosti, pobavila jsem se :-))
    Jen pro osvětlení situace - jako personalistka si mám navrhnout složení pohyblivé složky mzdy, takže zoufale tápu :-)) stejně jak říkáte - něco bude na papíře a realita jiná:-))
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).